Rogue One mógł opowiadać nieco inną historię. Zobaczcie fragmenty wyciętych scen!

Film 12.01.2017
Rogue One mógł opowiadać nieco inną historię. Zobaczcie fragmenty wyciętych scen!

Nie jest żadną tajemnicą, że twórcy filmu Rogue One parokrotnie zmieniali koncepcję na scenariusz, a nawet dokręcali kolejne sceny, gdy nie byli zadowoleni z pierwotnych efektów. Dziś dowiadujemy się na ten temat ciut więcej.

Zanim zacznę dalszą pisaninę, ostrzegę tych, którzy Łotra 1 jeszcze nie widzieli. W tym teście znajdują się istotne spoilery związane z fabułą filmu. Jeżeli jeszcze go nie widziałeś, kliknij „wstecz” w przeglądarce. Już? Zostali tylko ci, co już ten film widzieli? No dobrze.

ABC News zrealizowało ciekawy materiał o tworzeniu filmu Rogue One, a na YouTube umieściło jego fragmenty by zachęcić nas do obejrzenia tego materiału w całości. W tym fragmencie omawiane jest tworzenie robota K-2SO i scena, w której ten broni desperacko swoich towarzyszy znajdujących się wewnątrz bunkra. Tyle że scena ta wygląda zupełnie inaczej, niż ta w filmie kinowy.

Zauważcie (klip powyżej), że towarzyszy mu Cassian, który we właściwym filmie znajdował się w zupełnie innym miejscu. Konkretnie w 45 sekundzie klipu.

Niewykluczone, że to nie scena śmierci obu bohaterów, a że są na niej ranieni. Dokonano najwyraźniej zmian w samym scenariuszu, w którym losy K-2SO i Cassiana potoczyły się nieco inaczej.

Niestety, powyższy klip to ciut mało, by zdradzić nam jakieś szczególne tajemnice na temat filmu Łotr 1. Przypomina nam on jednak o czymś zupełnie innym.

Te dwie, dwie i pół godziny w kinie czy przed telewizorem to mały wycinek całego zarejestrowanego filmu. Spora część z nakręconych scen, często nawet po procesie postprodukcji, ląduje do kosza na stole montażowym.

Część z nich po czasie możemy obejrzeć, gdy reżyser nie ma już nad sobą producentów i może rozszerzyć swoje dzieło o dodatkowe sceny i wydać edycję reżyserską filmu. Inne pojawiają się często jako dodatki do płyt DVD i Blu-ray. Znacznej części jednak nie ujrzymy już nigdy…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...