Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź “The Handmaid’s Tale” od Hulu

Seriale 08.01.2017
Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź “The Handmaid’s Tale” od Hulu

Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź “The Handmaid’s Tale” od Hulu

The Handmaid’s Tale” to jeden z tych seriali, na które czekam w 2017 roku. Produkcja Hulu to adaptacja powieści Margaret Atwood o tym samym tytule (w Polsce książka wyszła jako “Opowieść podręcznej”). W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu, która pozwala rzucić okiem na kilka scen.

Z poniższego wideo nie dowiadujemy się przesadnie dużo, ale parę rzeczy i osób zwraca w nim uwagę. Po pierwsze te zaledwie trzydzieści sekund pozwala mi stwierdzić, że klimat i nastrojowość będą czymś, co wyróżni “The Handimaid’s Tale” od innych produkcji. Jest coś podobnego w atmosferze tej serii do “The OA” Netfliksa. Mamy przejmującą historię młodej kobiety, która znajduje się w trudnej, granicznej dla siebie sytuacji. I która nie chce się poddać.

Akcja serialu toczy się w przyszłości. Sama książka Margaret Atwood, będąca inspiracją do stworzenia produkcji, nawiązuje do rządów Ronalda Regana w Stanach Zjednoczonych, który przeciwstawiał się procesom emancypacyjnym.

W zapowiedzi Hulu moją uwagę zwróciły dwa kadry. Pierwszy, na którym widzimy Samirę Wiley (ci z was, którzy są już po 4 sezonie “Orange Is the New Black” wiedzą, dlaczego tak cieszy mnie jej obecność).

the-handmaids-tale-zapowiedz

Aktorka wcieli się w Moirę, która towarzyszyć będzie nam przez dziesięć odcinków pierwszego sezonu.

Drugi kadr, to ten z Alexis Bledel. Serialowa Rory powróci na srebrny ekran, tym razem wcielając się w Ofglen, kompankę głównej bohaterki, Offred, którą zagra Elisabeth Moss.

Jestem bardzo ciekawa jak Bledel sprawdzi się w innej serialowej roli. Ona sama stwierdziła, że “Gilmore Girls” i “The Handmaid’s Tale” mają pewne podobieństwa, a jej rola w produkcji Hulu jest spełnieniem jej marzeń.

the-handmaids-tale-zapowiedz-2

Premiera “The Handmaid’s Tale” zaplanowana jest na 26 kwietnia tego roku. Czekam!

Teksty, które musisz przeczytać:

Co jest nie tak ze współczesnymi serialami science fiction? Niszczą je nostalgia i brak wizji

Na papierze wydaje się, że science fiction na małym ekranie ma się bardzo dobrze. Telewizja nigdy wcześniej nie była tak chętna na produkowanie seriali z tego gatunku. Niestety, ilość nie przekłada się na jakość, co potwierdzają choćby „Another Life”, „Origin” czy 2. sezon „Westworld”. Dlaczego w ostatnich latach tak rzadko dostajemy udane dzieła sci-fi?

Felieton/Seriale 31.07.2019

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Na ten serial czekam. Pierwsza zapowiedź “The Handmaid’s Tale” od Hulu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...