Star Wars są już trzecią najbardziej kasową franczyzą w historii kina

Film 30.12.2016
Star Wars są już trzecią najbardziej kasową franczyzą w historii kina

Star Wars są już trzecią najbardziej kasową franczyzą w historii kina

Wszystkie dotychczasowe filmy z serii “Gwiezdne wojny” zarobiły dotąd ponad 7 miliardów dolarów i prześcignęły całą serię 26 filmów z Jamesem Bondem.

Obecnie franczyza Star Wars piastuje trzecie miejsce na liście najbardziej kasowych serii w historii kina. Jak dotąd zarobiły kwotę 7,3 miliarda dolarów i suma ta ciągle rośnie. Pomogła w tym oczywiście tegoroczna premiera “Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, które w dwa tygodnie po premierze zarobiły ponad 650 milionów dolarów i są na dobrej drodze do zarobienia co najmniej 800 milionów totalnie.

Pełne zestawienie filmów z serii znajdziecie TUTAJ.

Przez długie dekady Gwiezdne wojny były najbardziej dochodową serią wszech czasów, wszystko zmieniło się w XXI wieku kiedy to pojawiło się Marvel Cinematic Universe oraz uniwersum J.K. Rowling wraz z serią filmów o Harrym Potterze.

MCU, które liczy sobie już 14 filmów od momentu startu w 2008 roku jest nie do zdarcia z astronomiczną kwotą prawie 11 miliardów dolarów skumulowanego przychodu.

Pełne zestawienie filmów z MCU znajdziecie TUTAJ.

Natomiast seria Harry Potter (poszerzona w tym roku o uniwersum Newta Scamandera ) przyniosła wytwórni prawie 8,5 miliarda dolarów.

Pełne kasowe zestawienie filmów z uniwersum J.K. Rowling znajdziecie TUTAJ. 

Wydaje się, że przy tempie i ilości filmów z uniwersum Marvela, jakie pojawiają się każdego roku, nic nie jest w stanie ich przebić, natomiast mając na uwadze wzmożoną aktywność filmów z serii Star Wars jakie pojawią się w najbliższych latach, można domniemać, że za niedługo Gwiezdne wojny zajmą drugą pozycję w tym zestawieniu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Star Wars są już trzecią najbardziej kasową franczyzą w historii kina”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...