“Diuna” – nowa ekranizacja znalazła już swojego reżysera?

Film 22.12.2016
“Diuna” – nowa ekranizacja znalazła już swojego reżysera?

“Diuna” – nowa ekranizacja znalazła już swojego reżysera?

Denis Villeneuve prowadzi rozmowy z wytwórnią Legendary w sprawie objęcia stołka reżysera nowej ekranizacji powieści “Diuna” autorstwa Franka Herberta. 

Miesiąc temu informowaliśmy, że amerykańska wytwórnia Legendary Entertainment podpisała ze spadkobiercami Franka Herberta kontrakt, na mocy którego zekranizuje najsłynniejszą sagę pisarza – „Diunę”. Wtedy jeszcze te plany wyglądały na dość odległe, ale okazuje się, że Legendary ostro wzięło się do roboty i już poszukuje odpowiedniej osoby na stanowisko reżysera.

Stanowisko to zaproponowano ponoć Denisowi Villeneuve.

diuna

Villeneuve odpowiedzialny jest między innymi za bardzo dobrze przyjęty “Nowy początek”, który trafił do kin kilka tygodni temu. Jest także reżyserem “Blade Runner 2049”, sequela słynnego filmu “Łowca androidów” Ridleya Scotta, opartego na prozie Philipa K. Dicka. Ta ostatnia produkcja będzie miała swoją premierę dopiero w 2017 roku, w związku z czym w najbliższych miesiącach Villeneuve będzie zajęty. Być może “Rozmowy są ponoć dość zaawansowane.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na ““Diuna” – nowa ekranizacja znalazła już swojego reżysera?”

  1. Ten tekst chyba powstał na bazie skopiowanego innego tekstu z innej strony. Dlaczego? Ostatnie zdanie brzmi podejrzenie:
    Być może „Rozmowy są ponoć dość zaawansowane.

    Szkoda, że nie przykładacie większej wagi do tekstów na sPlay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...