“Blade Runner 2049” będzie miał kategorię wiekową R

Film 22.12.2016
“Blade Runner 2049” będzie miał kategorię wiekową R

“Blade Runner 2049” będzie miał kategorię wiekową R

Interesujące informacje na temat filmu “Blade Runner 2049” ujawnił jego reżyser, Denis Villeneuve. Zdradził on między innymi, że widowisko otrzyma kategorię wiekową R. 

R (restricted) to jedna z najwyższych kategorii wiekowych, przyznawanych przez amerykańskie stowarzyszanie Motion Picture Association of America. Oznacza ona, że osoby poniżej 17. roku życia mogą oglądać film jedynie z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem. Takie oznaczenie wiąże się najczęściej z dosadnie ukazaną przemocą, wulgarnym językiem i odważnymi scenami łóżkowymi. Większość producentów filmowych stara się otrzymać od MPAA niższą kategorię, bowiem wiąże się to z większym gronem potencjalnych odbiorców, a zatem – z większymi dochodami.

Blade Runner 2049 (2017) L-R: Ana de Armas and Ryan Gosling
Blade Runner 2049 (2017) L-P: Ana de Armas i Ryan Gosling; źródło: Entertainment Weekly

Kategoria wiekowa R niekoniecznie musi być pocałunkiem Almanzora, uniemożliwiającym osiągnięcie komercyjnego sukcesu. Starczy przywołać choćby “Szeregowca Ryana”, “Pasję” czy ostatnio – “Deadpoola”, wszystkie z tą właśnie kategorią, które w Box Office poradziły sobie dobrze. “Blade Runner 2049”, choćby przez wzgląd na to, że jest sequelem kultowego widowiska, też powinien dać sobie radę. Tym bardziej, że wielu starszych widzów traktuję “erkę” jako atut.

Blade Runner 2049 (2017) L-R: Ryan Gosling as K and Harrison Ford as Rick Deckard
Blade Runner 2049 (2017) L-P: Ryan Gosling jako K and Harrison Ford jako Rick Deckard; źródło: Entertainment Weekly

Denis Villeneuve, reżyser “Blade Runnera 2049”, poinformował również, że film powstaje w oparciu o klasyczne, rzeczywiste efekty specjalne, a CGI wykorzystywane jest rzadko i tylko tam, gdzie nie ma innego wyjścia. Dodał także, że ma pomysły na kontynuacje widowiska, które chętnie by zrealizował. Czy zatem “Blade Runner” rozwinie się w serię? Szanse na to wydają się, przynajmniej na ten moment, całkiem spore.

Portal Entertainment Weekly udostępnił także kilka nowych zdjęć z planu “Blade Runner 2049”. Możecie je obejrzeć tutaj. 

Czytaj także: Tak! To jest zapowiedź filmu „Blade Runner 2049”

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

6 odpowiedzi na ““Blade Runner 2049” będzie miał kategorię wiekową R”

  1. Hehe, akurat będę miał 17 urodziny.
    Jakoś nie sądzę, że dościgną oryginał, ale może chociaż pod względem rzemiosła będzie świetny :D

    • ciezko wyczuc czy doscigna czy nie. jedno jest pewne: dobrze ze nie rezyseruje ridley scott, w ciagu ostatnich 15 lat wyszedl mu chyba tylko matchstick men. za to denis villeneuve potrafi robic dobre filmy, oj potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...