Klątwa Mumii. Błąd IMAX-a przypomniał mi jak ważny jest dźwięk i muzyka w filmach

Film 21.12.2016
Klątwa Mumii. Błąd IMAX-a przypomniał mi jak ważny jest dźwięk i muzyka w filmach

Klątwa Mumii. Błąd IMAX-a przypomniał mi jak ważny jest dźwięk i muzyka w filmach

Niby drobny błąd, czyli publikacja trailera filmu “Mumia” z niedogranym dźwiękiem, dostarczył internetowi niezłej zabawy, choć też pobudził do refleksji.

Kampanie reklamowe to ciężki kawałek chleba, wbrew pozorom im większe widowisko tym trudniej, bo na szali są wielkie pieniądze, wielkie gwiazdy i równie wielkie oczekiwania włodarzy konkretnej wytwórni. Wszystko więc musi zagrać tip-top, by dany billboard, plakat czy trailer wyglądały jak trzeba.

No, ale błędy zdarzają się największym i najlepszym. Ostatnio IMAX opublikował w sieci najnowszy zwiastun filmu “Mumia” z Tomem Cruise’em, tyle że była to jego nieskończona wersja, z niedogranym do końca dźwiękiem.

Pewnie niejedna osoba w Universalu i IMAX-ie wstrzymała oddech, być może polecą jakieś głowy, ale też, poza tym, że wygląda dość zabawnie, to pokazuje też, jak wiele zależy od muzyki i dźwięki (a konkretnie odpowiednie zgranego dźwięku). Każda scena, każdy ruch, wybuch, kopniak, a nawet wypowiedziane zdanie, nabiera zupełnie innego (przeważnie lepszego) wymiaru jeśli jest właściwie udźwiękowione. Często o tym zapominamy, zapatrzeni w obrazy i akcję. Łatwo to porównać w przypadku feralnego zwiastuna “Mumii” (choć, jak mówią, czasem lepiej jak mówią o nas, nawet źle, niż w ogóle), gdy dystrybutor opublikuje już pełnoprawną oficjalną wersję trailera.

Teksty, które musisz przeczytać:

Afera wokół mostu w Pilchowicach zalicza kolejne okrążenie. Tym razem „zniszczyć” go chce nie Hollywood, ale polscy filmowcy

O tym, że hollywoodzcy filmowcy mieliby chęć wysadzić na potrzeby „Mission: Impossible 7” liczący ponad sto lat most nad Jeziorem Pilchowickim, mówi się już od jakiegoś czasu. Gdy drama wokół dolnośląskiej budowli zatacza kolejne okrążenie, do akcji wkraczają polscy filmowcy, którzy sami chcą „wysadzić” most na potrzeby własnego filmu. A wszystko po to, by go… … Continued

Analiza/Film 12.08.2020

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “Klątwa Mumii. Błąd IMAX-a przypomniał mi jak ważny jest dźwięk i muzyka w filmach”

  1. Tym bardziej że te wszystkie dźwięki których brakuje i które już są, dogrywane są w postprodukcji :) Aż się wierzyć nie chce że ktoś wyrenderował scenę, nie obejrzał jej i puścił w świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...