Twórca “Mr. Robot” stworzy serial na podstawie “Metropolis”

Seriale 19.12.2016
Twórca “Mr. Robot” stworzy serial na podstawie “Metropolis”

Sam Esmail, twórca telewizyjnego widowiska “Mr. Robot”, chce zrealizować miniserial na podstawie “Metropolis”, kultowego filmu science-fiction z 1927 roku. 

“Metropolis” to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa, do którego scenariusz powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, autorstwa They von Harbou. Zarówno film, jak i książka, prezentują dystopijną wizję miasta przyszłości, w którym społeczeństwo podzielone jest na dwie kasty: uprzywilejowaną, wąską grupę myślicieli i intelektualistów oraz o wiele liczniejszą zbiorowość żyjących w podziemnych osiedlach robotników. “Metropolis”, choć w czasie, w którym powstał, był technicznym majstersztykiem, nie odniósł spodziewanego sukcesu.

Film Langa z biegiem lat został jednak doceniony przez fanów science-fiction i miał spory wpływ na wiele innych dzieł z tego gatunku. Dziś wielu kinomanów uważa go za dzieło kultowe.

Teraz Sam Esmail, twórca serialu “Mr. Robot”, chce przypomnieć go widzom i zrealizować na jego podstawie miniserial.

Produkcja jest w bardzo wczesnej fazie realizacji, wiadomo na razie tylko, że wytwórnia jest gotowa przeznaczyć nawet dziesięć milionów dolarów na odcinek. Premiery powinniśmy się spodziewać za dwa, trzy lata.

Teksty, które musisz przeczytać:

Znacie te filmy? Wkrótce powstaną na ich podstawie nowe seriale

Złoty wiek seriali trwa w najlepsze. W momencie gdy trwają prace nad serialami osadzonymi w świecie Star Wars i Władcy Pierścieni, wytwórnia Fox oznajmiła, że poważnie myśli o powołaniu do życia serii rozgrywającej się w uniwersum Obcego. Co z tego wyjdzie okaże się zapewne za jakiś czas. Pochylmy się jednak na moment nad tym zagadnieniem … Continued

Top/Seriale 06.07.2018

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...