Pierwszy teaser polskiego serialu “Belle Epoque” zapowiada wystawne widowisko na światowym poziomie

Seriale 09.12.2016
Pierwszy teaser polskiego serialu “Belle Epoque” zapowiada wystawne widowisko na światowym poziomie

TVN-owi w końcu udało się stworzyć produkcję, której nie powstydziłby się sam Netflix. Przynajmniej takie wrażenie można wynieść oglądając teaser “Belle Epoque”.

Przyznam, że nie pamiętam czy kiedykolwiek był jakiś polski serial, który już w fazie zapowiedzi pobudzał moją ciekawość i oczekiwanie na premierę. Świetne zdjęcia, dobry montaż, kapitalnie oddane realia, kostiumy i klimat epoki oraz atmosfera nastrojowych i mrocznych kryminałów.

Takich seriali na polskim rynku, przepełnionym tasiemcami i paradokumentalnymi szkaradami, mi brakowało.

Akcja “Belle Epoque” rozgrywa się na początku XX wieku, a dokładniej w 1905 roku, w Krakowie. Główny bohater, Jan Edigey-Korycki (w tej roli Paweł Małaszyński) wraca do rodzinnego miasta, by rozwikłać zagadkę zabójstwa matki. Pomagają mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne.

– “Belle Epoque” to wyjątkowa produkcja, która mam nadzieję, zachwyci widzów nie tylko wciągającą fabułą i doskonałą obsadą, ale również unikalnymi strojami czy scenografią. Każdy odcinek serialu to odrębna zagadka kryminalna. Co ciekawe, inspiracją dla scenarzystów były prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Telewizyjna premiera serialu “Belle Epoque” zaplanowana jest na wiosnę 2017 roku.

belle_epoque_serial

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...