Hermiona i Finn pozbawieni prywatności w zwiastunie “The Circle”

Film 07.12.2016
Hermiona i Finn pozbawieni prywatności w zwiastunie “The Circle”

Hermiona i Finn pozbawieni prywatności w zwiastunie “The Circle”

Imponująca obsada (Tom Hanks, John Boyega oraz Emma Watson) i ciekawa tematyka, sprawiają, że “The Circle” zapowiada się na jeden z bardziej interesujących filmów przyszłego roku.

Główna bohaterka “The Circle”, grana przez Emmę Watson, zostaje zatrudniona w wielkiej firmie internetowej, która wynalazła system operacyjny  łączący prywatne dane użytkowników, ich konta social mediowe i usługi bankowe, co skutkuje w powstaniu nowej ery transparentności i zaniku prywatności.

“The Circle” jest adaptacją popularnej powieści autorstwa Dave’a Eggersa. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na kwiecień 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Christopher Nolan uważa, że gwiazdor „Tenet” powinien zagrać Zieloną Latarnię. Hollywood szuka wymarzonego Johna Stewarta

Zielona Latarnia to bohater DC, który na przestrzeni lat doczekał się wielu różnych wersji. Do dbającego o porządek we wszechświecie korpusu należy także John Stewart, czyli jeden z najważniejszych czarnoskórych bohaterów w historii komiksów. W Hollywood trwa właśnie dyskusja, kto powinien go zagrać. I tylko Christopher Nolan nie ma wątpliwości.

News/Seriale 03.09.2020

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Hermiona i Finn pozbawieni prywatności w zwiastunie “The Circle””

 1. WIEDZIEĆ JEST DOBRZE

  Czego możemy spodziewać się po filmie “The Circle”? Z pewnością nasz zmysł wzroku będzie przyjemnie łechtany oglądaniem głównej bohaterki.

  http://iv.pl/images/56330115285031504324.jpg

  Ale co poza tym? Poznamy kwestię prywatności w sieci, która dzięki Edwardowi Snowdenowi z całą pewnością zyskała na szerszym zainteresowaniu wśród ludzi dla których sieć stała się stałym elementem życia. Jednak na ile słowa amerykańskiego whistleblowera wpłynęły na nasze postrzeganie internetu? Czy przykładowo przestaliśmy wrzucać zdjęcia siebie, swoich mieszkań, samochodów, wojaży po świecie? Czy nie wypełniamy już rubryk na Facebooku, informując innych o swoich bliskich, poglądach, wyznaniu, miejscach zamieszkania, ukończonych szkołach, miejscach pracy, pseudonimach i dziesiątkach innych cennych informacji?

  Czego więcej dowiemy się z tego filmu, czego byśmy nie dowiedzieli się od “Snow White’a”? Kolejne wariacje na temat orwellowskiego świata? Mało tego było już w kinie? A niechby był i tuzin filmów rocznie o tejże tematyce. Zawsze powróci pytanie – jak to wpływa na nasze podejście?

  Bo tak jest nowocześnie, bo tak jest prościej, bo jeszcze może jakiś rabat przy okazji? Szast prast danymi osobowymi! Szast prast swoją prywatnością! Ale w ekscytacji wielkiej czekamy na film, który opowie o tym jakie to wszystko jest niebezpieczne.

  Trailer wydał się nudny czy wtórny? Dobrze jest wejść na wspomnianą w trailerze stronę http://wearethecircle.com i kliknąć na [Begin], a później na [Join us]. I zobaczyć bardzo dosadną animację. Przemawia do rozumu?

  Niżej mamy możliwość poszerzenia swojej wiedzy o tym filmie czy tam coś, na Facebooku, Twitterze, YouTube albo Instagramie. No to zakładać tam konta jeśli się ich jeszcze nie ma i klikać.

  WIEDZIEĆ WSZYSTKO JEST LEPIEJ

  “Knowing is good. Knowing everything is better.” Znamienne słowa użyte w trailerze i na wspomnianej stronie. Powyżej użyte też przeze mnie. Po co? Żeby komentarz był dłuższy i wyglądał profesjonalniej. No to czekamy na fascynujący film.

 2. Czytałem książkę, podobała mi się umiarkowanie… O ile sama wizja świata, gdzie prywatność jest przestępstwem była bardzo interesująca, to wątek głównej bohaterki był nudnawy i często naciągany. Mam nadzieję, że w filmie będzie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...