“Król” Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

Film 07.12.2016
“Król” Szczepana Twardocha zostanie zekranizowany. Będzie serial

Najnowsza powieść Szczepana Twardocha, “Król”, zostanie zekranizowana. Na podstawie książki powstanie serial telewizyjny, który wyprodukuje Canal+. 

Po ogromnym sukcesie “Belfra”, Canal+ zamierza skupić się na produkcji polskich seriali. Kolejną propozycją stacji ma być między innymi ekranizacja najnowszej powieści Szczepana Twardocha, “Król”, wydanej w październiku tego roku. Akcja książki rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym i opowiada o przestępczym półświatku Warszawy. Zdaniem Jakuba Szurmieja, dyrektora kanałów filmowych nc+, stanowi ona świetny materiał na serial kryminalny, wprowadzający nieznaną wcześniej w polskiej telewizji perspektywę.

Nie wiadomo, kiedy “Król” trafi na ekrany telewizorów. Prace nad adaptacją są na razie na bardzo wczesnym etapie. Canal+ pracuje również nad drugim sezonem “Belfra” oraz serialem na podstawie powieści Vincenta V. Severskiego. Stacja kontynuuje zatem – jak na razie udaną – współpracę z rodzimymi pisarzami (jednym z autorów scenariusza do “Belfra” był Jakub Żulczyk).

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...