Nowa Mumia wygląda kobieco, nie przerażająco. Oto czym Universal chce zbudować filmowe uniwersum grozy

Film 02.12.2016
Nowa Mumia wygląda kobieco, nie przerażająco. Oto czym Universal chce zbudować filmowe uniwersum grozy

Nowa Mumia wygląda kobieco, nie przerażająco. Oto czym Universal chce zbudować filmowe uniwersum grozy

To sieci trafił teaser trailer (czyli w zasadzie zwiastun zwiastuna) nowej wersji filmu “Mumia”. Filmu niezwykłego, bo rozpoczynającego spójne uniwersum grozy, z kultowymi przedstawicielami horroru na czele.

Twórcy nadchodzącego filmu “Mumia”, z Tomem Cruisem oraz Russellem Crowem, zapowiadali bardziej przerażające widowisko niż produkcja z 1999 roku o tym samym tytule. Patrząc na pierwszy teaser trailer, w ogóle nie czuć tego obiecanego nam klimatu horroru.

Nowa “Mumia” wygląda zaskakująco… kobieco?

Wizja producentów filmu całkowicie rozmija się z moim wyobrażeniem na poły rozłożonego ciała owiniętego w bandaże. Oczywiście Mumia to potężna istota magiczna, która w pewnym stopniu może manipulować własnym wyglądem. Mimo wszystko, ciągle coś mi zgrzyta.

Gdybyśmy mówimy o filmie akcji, nie ma problemu. Jeżeli jednak Universal obiecał nam solidną dawkę grozy, zaczynam się zastanawiać, jak ta skromnie odziana kobieta zamierza przyprawić mnie o serce w przełyku. Póki co pozostaję mocno sceptyczny. Jestem za do bardzo przyjemnie zaskoczony obsadą. Cruise i Crowe w jednym filmie mogą dowodzić, że Universal bierze plany stworzenia spójnego uniwersum śmiertelnie poważnie.

zrzut-ekranu-2016-12-02-o-01-48-07

Bogowie i Potwory – tak nazywa się uniwersum grozy, które zapoczątkuje nowa “Mumia”.

Filmy mają mieć wspólne wątki, bohaterów oraz świat. Dokładnie tak, jak w przypadku blockbusterów Marvela. Tyle tylko, że Iron Mana, Hulka i Kapitana Amerykę zamieniamy na Draculę, Mumię i potwora Frankensteina. Bardzo ciekawa, bardzo odważna wizja.

Przykładem takiego dzielonego uniwersum jest właśnie postać grana przez Russella Crowe’a. Znany na całym świecie aktor wciela się w doktora Jekylla. Co z tą postacią wydarzy się dalej… cóż, to jest już w dużym stopniu do przewidzenia. Chociaż nie wiadomo, czy Crowe dostanie własny, solowy tytuł, aktor na pewno będzie stanowił ważny punkt całego uniwersum grozy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

7 odpowiedzi na “Nowa Mumia wygląda kobieco, nie przerażająco. Oto czym Universal chce zbudować filmowe uniwersum grozy”

  1. Dwa ujęcia…naprawdę, moim zdaniem trochę mało aby już wyrokować jaka będzie ta nowa mumia, tak samo jak ciężko ocenić jaki będzie klimat tego filmu po 16 sekundowym teaserze.

  2. Jeśli główną rolę ma faktycznie odgrywać Tom Cruise nie przewiduję, aby nowe podejście miałoby być w czymkolwiek lepsze od poprzedniej (wyłączając efekty specjalne). Nie przypominam sobie, aby ten aktor zagrał sensowną rolę w dobrym filmie od czasów Vanilla Sky.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...