Platige Image tworzy pełnometrażową bajkę o… tajemnicach fatimskich. Jest już pierwszy zwiastun

Film 09.11.2016
Platige Image tworzy pełnometrażową bajkę o… tajemnicach fatimskich. Jest już pierwszy zwiastun

Polskie studio Platige Image wspólnie z portugalskimi animatorami stworzy animację “Fatima” – pełnometrażową bajkę luźno inspirowaną historią objawień fatimskich.

Animatorzy z obu krajów to najczęściej Katolicy, więc nie będzie trudno o znalezienie wspólnego języka. Polacy i Portugalczycy tworzą animację traktującą o tym, co we współczesnych, zachodnich bajkach niemal już nie występuje – o wierze, o cudach, o dobrze z tego płynącym.

“Fatima” ma być produkcją pełnometrażową, na modłę dzieł Pixara oraz Disneya.

Nie wspominam o tych dwóch wielkich wytwórniach przypadkowo. Za scenariusz do animacji “Fatima” odpowiada Philip Lazebnik. Mężczyzna wymyślał fabułę dla takich bajek jak “Pocahontas”, “Mulan” czy “Książę Egiptu”. Projekt bez dwóch zdań jest w dobrych rękach.

Co świetne, “Fatima” połączy świat religii i wiary ze współczesnością. Wchodząca w nastoletni wiek główna bohaterka przeżyje typowy dla tego wieku kryzys wiary wpojonej przez rodziców. Będzie jej towarzyszył młodszy brak – pasjonat nowych technologii. Już go lubię. Do tego z nieba zleci sam anioł, co możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie:

– Inspirację do stworzenia scenariusza stanowiły wydarzenia fatimskie i ich setna rocznica. Dlatego bohaterami filmu są dzisiejsze nastolatki. Tak jak sto lat temu silne doświadczenie religijne wpłynęło na życie trójki dzieci, tak w naszym filmie główna bohaterka zetknie się z aniołem i demonem, walczącymi o jej duszę. Mamy nadzieję, że dostarczymy widzom nie tylko doskonałą rozrywkę ale również temat do przemyśleń i rozmów na temat roli wiary w życiu – mówi Rui Pedro, producent wykonawczy portugalskiego Imaginew.

– To wielowymiarowa, słodko-gorzka historia przygodowa o miłości, przyjaźni ale i o bólu, braku zgody na wydarzenia, których nie rozumiemy i nie akceptujemy. To także film o objawieniach fatimskich, które od stu lat inspirują ludzi, zmuszają do zastanowienia się nad sensem życia. Chcemy tą opowieść ubrać w atrakcyjną, urzekającą stylistykę. Dotrzeć do zróżnicowanej widowni, zarówno do dzieci jak i ich rodziców. “Fatima” będzie olbrzymim i wymagającym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że dzięki sposobowi w jaki pokażemy przeżycia dwójki dzieci stworzymy kompletnie nową jakość na rynku  – twierdzi Piotr Sikora, producent wykonawczy Platige Image.

Polsko-portugalska Fatima będzie gotowa dopiero w 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...