“Operacja Bazyliszek” w sieci. Zobacz nowy film z cyklu Legendy Polskie

Film 09.11.2016
“Operacja Bazyliszek” w sieci. Zobacz nowy film z cyklu Legendy Polskie

“Operacja Bazyliszek” w sieci. Zobacz nowy film z cyklu Legendy Polskie

Już jest! W sieci pojawił się nowy film z serii Legend Polskich realizowany przez Allegro i Tomasza Bagińskiego, współpracującego z Platige Image. Krótkometrażówka poświęcona została tym razem Bazyliszkowi i bohaterowi, który próbuje unicestwić złego potwora.

“Operacja Bazyliszek” jest czwartym z kolei filmem z cyklu Legendy Polskie. Niedawno odbyła się premiera drugiej części “Twardowsky’ego”. W grudniu tego roku doczekamy się jeszcze prezentacji filmu “Jaga”, który przynajmniej na razie zamknie cykl.

Potwora imieniem Bazyliszek nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To stworzenie złe, którego wzrok zabija niewinnych ludzi. Z taką właśnie bestią musi poradzić sobie główny bohater “Operacji Bazyliszek”, Boguś Kołodziej, w którego wcielił się Paweł Domagała. Oprócz Domagały na ekranie możemy zobaczyć Olafa Lubaszenko, Michalinę Olszańską i Piotra Machalicę.

“Operacja Bazyliszek” rozpoczyna się sceną walki Bogusia z Bazyliszkiem, ale tę przyjdzie nam dopiero w całości zobaczyć później. Po kilku ujęciach następuje rewind i poznajemy całą historię od początku. A ta zaczyna się jak pasta o ojcu rybaku. Oto mamy Bogusia i jego wuja Eugeniusza. Mężczyżni wybrali się razem na ryby. Wszystko wydaje się sielanką. Nagle zauważają grupę samochodów dostawczych, które przejeżdżają koło lasu. Jeszcze nie wiedzą, że opowieść o Bazyliszku już się rozpoczęła.

Teksty, które musisz przeczytać:

Allegro przedłuża ofertę darmowych dostaw. Książki i płyty kupimy bez wychodzenia z domu

W połowie marca serwis zakupowy Allegro wystartował z programem darmowych wysyłek. W związku z przedłużającym się czasem pandemii i zachętami rządu do pozostania w domach, władze platformy zdecydowały o przedłużeniu oferty. Z promocji Allegro Smart umożliwiającej m.in. darmową wysyłkę, przez kolejny miesiąc mogą skorzystać wszyscy użytkownicy i to bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. 

News/Książki 18.05.2020

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na ““Operacja Bazyliszek” w sieci. Zobacz nowy film z cyklu Legendy Polskie”

 1. Jezu jakie to dobre. Od Twardowskiego widać zę mamy jedno spójne uniwersum. “Wywiad z Borutą” dał nam ładne podwaliny pod nie. Jeżeli nie zrobią z tego pełnoprawnego filmu o borucie i powrocie Czwórcy, to będę bardzo smutny. Czekam na Jagę, która jest bliską “osobą” dla Boruty, i za razem bardzo wnerwioną na niego :)

 2. W S T Ę P

  Asiu, Kubo, Szymku, Przemku, ostatnio mniej piszę. Ale jestem z Wami.
  -Wasz Regen

  R O Z W I N I Ę C I E

  Na początku tego, co teraz czytasz, przyjmij, że fraza “kurw” zastąpiona będzie znaczkami “####”. Rozumiemy się, ####a? Żeby, ####a, wszystko było jasne!

  No więc mamy kolejną odsłonę z cyklu “Legendy polskie”, ####a.

  Kim jestem, że ####a, mam śmiałość recenzować, ####a, taki filmik, co teraz wyszedł? Otóż, ####a, mam za sobą recenzję czegoś takiego jak Smok, a tą recenzję możesz przeczytać tutaj:

  https://spidersweb.pl/rozrywka/2015/11/30/juz-jest-w-sieci-wyladowal-krotkometrazowy-film-smok-tomasza-baginskiego/

  Ale to nie koniec historii, bo mam, ####a, za sobą recenzję kolejnej odsłony czyli Twardowsky czyli weź kliknij tutaj:

  https://spidersweb.pl/rozrywka/2015/12/15/twardowsky-baginski-legendy-polskie/

  Mało tego. Jest jeszcze recenzja czegoś takiego jak Wywiad z Borutą, którą to recenzję tą ową superową możesz przeczytać tutaj:

  https://spidersweb.pl/rozrywka/2016/07/01/legendy-polskie-wywiad-z-boruta-audiobook-ebook/

  Ale, ####a, wracając do aktualnego przedsięwzięcia czyli do czegoś takiego jak Operacja Bazyliszek. Nie dokończyłem “Boruty”, nie zacząłem nawet “Twardowsky’ego dwa zero”. A wziąłem poświęciłem swój czas na kolejne dzieło “Legend polskich”. Na coś takiego jak…

  Operacja Bazyliszek

  Na start, weź skonfrontuj to dzieło przykładowo z filmem “Psy”, albo z “Psy 2 Ostatnia krew”. I jak? Daje radę, ####a? Daje! No to jedziemy dalej! Mamy dwóch kolesi, mamy sytuację. Mamy przeciwnika. Animacja komputerowa wpleciona w ujęcia z kamery, ####a, no i to daje radę. Serio. Nie mieszkam przykładowo w “meseczusecz” i nie oczekuję hiper grafiki “blokbasterowej”, ale ma mnie przekonać, że ten, ####a jego mać, stwór współistnieje z głównym bohaterem na jednym planie i ja to kupuję. On współistnieje. Że lustro i odbić jego wzrok i to go, ####a pokona. Ale to jest taki zamysł, no bo każdy wie, że tak się pokonuje, ####a, Bazyliszka, ####a jego mać. Ale to tak my wiemy, że to było kiedyś. Ale “Legendy polskie” dzieją się teraz, a nie, ####a, kiedyś. I teraz inne realia, żeby go za####ić. No więc witamy w teraźniejszości, szanowny Bazyliszku! Witamy w teraz!

  http://iv.pl/images/62538448882506435130.jpg

  Muzyka w tle? Nie pamiętam. Dźwięki dają radę. Sposób! Sposób na Bazyliszka! To ważne! Bo to teraz!

  Z A K O Ń C Z E N I E

  Historia prosta, ukazana prosto? Może. Co za różnica? Ale teraz! Kiedyś, za 10 czy 100 lat jak ludzie będą oglądać ten klip, to zobaczą, że my TERAZ w ten sposób podchodzimy do Bazyliszka, by go pokonać. Ale czy to zadziała?

  Weź obejrzyj cały klip od początku, ####a, do końca i się przekonaj!

  Dam, ####a, 10/10, bo czemu nie! Bo jak trzeba pokonać wroga, to trzeba!

  Tomaszu Bagiński – dziękujemy, że jesteś. Bądź zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...