Ten materiał zza kulis wyjaśnia, w jaki sposób nakręcona została dramatyczna ucieczka iguany przed wężami

TV 09.11.2016
Ten materiał zza kulis wyjaśnia, w jaki sposób nakręcona została dramatyczna ucieczka iguany przed wężami

Od wczoraj cały internet żyje dwoma rzeczami: wyborami prezydenckimi w USA oraz absolutnie fenomenalną sceną z drugiej serii przyrodniczego cyklu “Planeta Ziemia”. Desperacka ucieczka iguany z gniazda węży okazała się bardziej dramatyczna i emocjonująca od większości filmów sensacyjnych. W jaki sposób się to udało? 

Nie wiem jak wy, ale ja odkąd obejrzałem tę scenę z drugiej serii “Planety Ziemi”, nie mogłem przestać się zastanawiać jak oni to nakręcili. Fantastyczne zbliżenia, kamera rejestrująca każdy, nawet najdrobniejszy ruch, dynamiczny montaż, w dodatku wydaje się, jakby operator cały czas znajdował się w samym sercu akcji. W jaki sposób powstał ten materiał?

Okazuje się, że… przez przypadek. Ekipa BBC usiłowała nakręcić wylęg iguan na Galapagos. Okazało się, że w tym samym miejscu kilkanaście wygłodniałych węży. Tym samym udało się zarejestrować pierwszy w historii stadny atak tych gadów w naturalnych warunkach. Warto zwrócić uwagę na stoicki spokój operatora, któremu nawet ręka nie zadrżała, gdy okazało się, że znajduje się w środku gniazda niebezpiecznych stworzeń. Mistrzostwo. A iguana wydaje się faworytem do zgarnięcia najważniejszych tegorocznych nagród aktorskich.

Zobacz także: Powraca niesamowita seria „Planeta Ziemia II” – zapowiada się wielkie widowisko

Teksty, które musisz przeczytać:

Obcy podbiją Ziemię. Powstaje nowa adaptacja Wojny światów H.G. Wellsa

Trudno powiedzieć, czy niemalejąca od lat popularność prozy H.G. Wellsa wynika z zamiłowania popkultury do steam punku czy futurystycznych antyutopii. Jego Wojna światów nadal cieszy się jednak ogromnym powodzeniem i jest przenoszona na duży i mały ekran. Nową adaptację powieści zapowiedział właśnie Canal+ we współpracy z Foksem, a to nie koniec wieści.

News/Seriale 23.07.2018

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...