A było tak dobrze. Projekt Megazorda z filmu “Power Rangers” rozwścieczył fanów

Film 08.11.2016
A było tak dobrze. Projekt Megazorda z filmu “Power Rangers” rozwścieczył fanów

A było tak dobrze. Projekt Megazorda z filmu “Power Rangers” rozwścieczył fanów

Chociaż „fanów” nie jest chyba odpowiednim określeniem. Model zdenerwował współczesnych 20- i 30-latków, pełnych sentymentu względem kiczowatego serialu.

Nic jednak nie poradzę na to, że Megazord z pełnometrażowego filmu “Power Rangers” faktycznie wygląda co najmniej dziwnie. Projekt wielkiego robota znacznie różni się od tego, co widzieliśmy w latach 90-tych na Polsacie. W oryginalnym serialu Megazord był mieszaniną Transformera i tandetnej zabawki. Miał jednak swój urok i bez dwóch zdań był bardzo rozpoznawalny:

power-rangers-zordy

Megazord w pełnometrażowym “Power Rangers” będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Wygląd nowego, wielkiego robota obwieściło światu oficjalne konto Power Rangers na Twitterze. To właśnie tam pokazano zabawkę na podstawie filmowej licencji, która bardzo nie spodobała się internautom. Zupełnie się temu nie dziwię.

Nowy, filmowy Megazord bardziej przypomina jednego z przeciwników głównych bohaterów, niżeli robota wynikającego z połączenia ich zordów w jedną całość. Demoniczne skrzydła, chude kończyny, do tego dziwaczny wizjer – projekt bez dwóch zdań wygląda zupełnie inaczej od tego, do czego przyzwyczaiła nas telewizja. Bliżej mu do jakiegoś japońskiego mecha z anime, niżeli kanciastego transformera w amerykańskim stylu.

power-rangers-megazord

Chociaż rozumiem oburzenie „fanów”, sam jestem za eksperymentowaniem z marką. Im dziwniejsze, odważniejsze, bardziej oryginalne kinowe “Power Rangers”, tym lepiej dla starszych widzów. Przynajmniej nie dostaniemy powtórki z rozrywki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

6 odpowiedzi na “A było tak dobrze. Projekt Megazorda z filmu “Power Rangers” rozwścieczył fanów”

 1. Mi pasuje, nie wiem z jakiej racji ma przypominac zorda z serialu telewizyjnego, jeśli ten film ma odniesc sukces to twórcy powinni jak najbardziej zdystansowac sie od stylu jaki prezentowal serial. I jak dla mnie to właśnie ten robot wygląda jak zamerykanizowana i unowoczesniona wersja, a te z oryginału są żywcem wyjęte ze starych anime o mechach.

 2. nie ma co się dziwić – faktycznie tej figurce bliżej do przeciwników aniżeli do zordów rangersów. Poza tym wygląda jak koleś w przebraniu – naprawdę tak trudno byłoby stworzyć robota jak w Michael Bay’owskich ‘Transformerach’ albo Jaegerach z ‘Pacific Rim’?

  • tak, bo najlepiej wszystko zerżnąć zamiast zrobić coś swojego. A podobno ludzie narzekają na brak oryginalności w dzisiejszych filmach…

   • tylko że między ‘zrobić coś swojego’ a ‘zrobić coś swojego dobrze’ jest wielka przepaść.. no nic, miejmy nadzieję, że to tylko pomyłka i faktyczny megazord będzie wyglądał… inaczej

    • mi ten wygląd wcale nie przeszkadza i raczej inaczej wygladać nie będzie skoro maja już przygotowane zabawki. I właśnie, to jest tylko figurka, na ekranie będzie robił całkiem inne wrażenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...