“Deadpool 2” – tarapatów ciąg dalszy. Po reżyserze zrezygnował kompozytor

Film 04.11.2016
“Deadpool 2” – tarapatów ciąg dalszy. Po reżyserze zrezygnował kompozytor

“Deadpool 2” – tarapatów ciąg dalszy. Po reżyserze zrezygnował kompozytor

Junkie XL, czyli Tom Holkenborg – kompozytor muzyki do filmu “Deadpool”, wycofał się z udziału w drugiej części tego widowiska. 

O powodach swojej decyzji Junkie XL poinformował na swoim profilu na Facebooku. Kompozytor wyjaśnia, że choć praca nad pierwszą częścią filmu “Deadpool” sprawiła mu sporo zawodowej i osobistej satysfakcji, to w obliczu niedawnej rezygnacji Tima Millera z posady reżysera sequela, nie wyobraża sobie dalszej współpracy. Zaznacza, że był to trudny wybór, ale bez Millera na pokładzie, nie czułby się dobrze w zespole.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/junkiexl/photos/a.387610806667.172535.5863786667/10154602794761668/?type=3&theater/” width=”550″/]

Przypomnijmy, że Tim Miller zrezygnował z reżyserowania “Deadpoola 2” w wyniku “artystycznych różnic” z Ryanem Reynoldsem, odtwórcą tytułowej roli. Jego następca nie został jeszcze wyłoniony.

deadpool film 2016

Utrata kompozytora, nawet znakomitego, jak Junkie XL, nie jest oczywiście tak dewastująca dla produkcji filmu, jak utrata reżysera. Niemniej jednak ścieżka dźwiękowa pierwszego “Deadpoola” stanowiła zauważalny atut widowiska i doskonale wpasowała się w jego konwencję. Wycofanie się Holkenborga pokazuje też, jak istotny był wpływ Millera na tę produkcje i stawia jej jakość pod ogromnym znakiem zapytania.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Deadpool 3” będzie oficjalną częścią MCU. Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do produkcji dla dorosłych widzów

Widzowie wiedzą już coraz więcej na temat 4. i 5. fazy Marvel Cinematic Universe, ale w zaplanowanym harmonogramie tytułów znaleźć można jeszcze kilka białych plam. Na szczęście kategorię „niepewne” opuścił właśnie „Deadpool 3”, który już oficjalnie został przedstawiony jako część łączonego filmowego uniwersum. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o tej produkcji?

News/Film 11.01.2021

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na ““Deadpool 2” – tarapatów ciąg dalszy. Po reżyserze zrezygnował kompozytor”

  1. Ciekawe, bo muzyki (score) z Deadpoola jakoś nie kojarzę (nawet po przesłuchaniu płyty w ucho nie wpada), a piosenki z filmu jak najbardziej. Utrata Junkie XL moim zdaniem ani trochę nie wpłynie na film. Wręcz może to się mu przysłużyć.
    Poza tym Holkenborg i znakomitość w kontekście muzyki filmowej? No bez przesady – jeszcze sobie na to nie zasłużył mimo współpracy ze świetnymi kompozytorami. Jedzie na samplach U-he The Dark Zebra i coś tam jeszcze od siebie dodaje, ale ogólnie jego muzyka jest po prostu fatalna. Głowę dam, że spieprzona muzyka do Batman vs Superman to jego “zasługa”. Zimmer pewnie oddał pracę nad umuzykowieniem filmu JXL i stąd taki syf wyszedł – głośno, zajebiście głośno i jeszcze głośniej.

    • Tak naprawdę to ilu twórców muzyki filmowej możecie wymienić?? Wiliams, Zimmer, Shore, Morricone… i kto więcej? Vangelis i Poledouris ?
      ps. ok jeszcze Tiomkin i Howard… ale to już chyba naprawdę wszyscy… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...