“Gra o tron” – do sieci trafiło streszczenie siódmego sezonu. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Seriale 26.10.2016
“Gra o tron” – do sieci trafiło streszczenie siódmego sezonu. Czytasz na własną odpowiedzialność!

“Gra o tron” – do sieci trafiło streszczenie siódmego sezonu. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Tego nikt się nie spodziewał. Do sieci trafiło streszczenie nadchodzącego, siódmego sezonu serialu “Gra o tron”. Superprodukcja HBO została podzielona na odcinki i dokładnie rozpisana.

Rozpiska pojawiła się najpierw na grupie Reddit wyspecjalizowanej w zdradzaniu tajemnic “Gry o tron”. Chociaż anonimowe, to naprawdę solidne źródło, które wielokrotnie wcześniej odkrywało ciekawe informacje na temat kolejnych sezonów serialu HBO. Z tego powodu na poniższą rozpiskę należy patrzeć jak na coś solidnego i wartego waszego czasu.

Lektury streszczeń wszystkich epizodów siódmego sezonu serialu “Gra o tron” dokonujecie na własną odpowiedzialność!

Odcinek 1

Inni dokonują niepowstrzymanego, wielkiego marszu na południe, w kierunku Muru. W tym samym kierunku podąża Bran Stark. Dochodzi do spotkania młodego chłopaka z Eddisonem Tolletem – wiernym przyjacielem Jona Snowa należącym do szeregów Nocnej Straży. Bohaterowie najprawdopodobniej rozmawiają w Nocnym Zamku – głównej siedzibie Straży.

gra o tron sezon 6 2

Odcinek 2

Jon Snow otrzymuje wyjątkowego kruka. Wiadomość pochodzi od Daenerys, która zaprasza wszystkich lordów Westeros do rozmów na Smoczą Skałę. Najprawdopodobniej chodzi o pozyskiwanie sojuszników do wojny o Żelazny Tron.

Po naradzie Jona z sir Davosem, mężczyźni decydują się spotkać ze Smoczą Matką, pozostawiając Winterfell pod władzą Sansy Stark. Wraz z kobietą w warowni pozostaje również Duch – wilkor Snowa. Davosowi i “bękartowi” zależy na smoczym szkle, niezbędnym do walki z Innymi, które powinno znajdować się na Smoczej Skale.

Odcinek 3

Jon Snow oraz sir Davos docierają drogą morską na Smoczą Skalę. Ich statek jest zabrany przed Dothraków, a na spotkanie mężczyznom wychodzi sam Tyrion Lannister – teraz jeden z najważniejszych doradców Smoczej Matki. Wraz z Missandrei oraz Szarym Robakiem, grupa udaje się w kierunku Daenerys.

Podczas audiencji u Matki Smoków Danny żąda, aby Jon Snow ugiął przed nią kolano. Ten się na to jednak nie godzi. Zamiast tego, „bękart” mówi o Innych maszerujących na Mur oraz Westeros, szukając pomocy u Daenerys. Kobieta początkowo nie daje wiary relacjom Jona, ale wstawia się za nim Tyrion.

W tym samym czasie młody Bran Stark kontynuuje swoją wędrówkę na południe – z Muru chłopak trafia do swojego rodzinnego domu – Winterfell.

gra o tron sezon 6 3

Odcinek 4

Do Winterfell powraca również inny Stark – noszona chęcią zemsty Arya.

Odcinek 5

Winterfell jest także kierunkiem nowej wędrówki Sama. Gruby mężczyzna z jakiegoś powodu postanawia powrócić na Północ, razem z partnerką Gilly oraz jej dzieckiem.

Wielki powrót odnotowuje również Jorah Mormont. Mężczyzna najprawdopodobniej znalazł jakieś rozwiązanie na swoją chorobę, ponieważ stawia się przed Daenerys na Smoczej Skale. Jak zwykle gotowy do służby ku jej chwale.

W tym samym czasie Jon Snow otrzymuje niezwykle radosną wiadomość. Z informacji dostarczonej przez kruka wynika, że w zdobytym przez niego Winterfell znajduje się aktualnie Sansa, Arya oraz Bran. Cała rodzina w komplecie. Byłaby wielka szkoda, gdyby wydarzyło się coś niedobrego…

W piątym odcinku dochodzi także do sekretnego spotkania Tyriona i ser Davosa z Jamiem Lannisterem oraz byłym najemnikiem Bronnem. Karzeł stara się przekonać swojego brata do poparcia Daenerys, lecz bez powodzenia.

Odcinek 6

Tutaj robi się naprawdę ciekawie. Na skutek nieopisanych wydarzeń, powstaje specjalna grupa zorganizowana do złapania nieumarłego Innych, w celu popracia słów Jona Snowa. W skład grupy łowieckiej wchodzi Jon, dziki Tormund, Ogar (!), Beric (!!), Thoros, Jorah, sir Davos oraz Gengry (!!!). Cóż za kompania!

Podczas polowania za Murem, grupa zostaje zaatakowana przez wojska Innych, z Nocnym Królem na czele. Gdyby było tego mało, ten na swoich usługach posiada nawet nieumarłego niedźwiedzia polarnego. To właśnie z tą bestią staje do walki Thoros, kończąc rozerwanym na strzępy.

Kompania zostaje otoczona przez Innych oraz nieumarłych. Przytłaczające siły wroga już mają się rozprawić z bohaterami serialu Gra o tron, gdy nagle z nieba spada Daenerys ze swoimi smokami. Kobiecie udaje się wydostać z okrążenia wszystkich członków kompanii, poza Jonem.

gra o tron sezon 6 4

„Bękart” ponownie znajduje się o włos od śmierci. Tym razem jego wybawicielem okazuje się pół żywy, pół martwy wuj Benjen Stark. Mężczyzna odsyła ciężko rannego Jona na swoim przerażającym koniu, sam walcząc z przytłaczającą armią Innych, którzy ostatecznie kończą jego żywot.

Najlepsze dopiero przed nami! Podczas odsieczy Daenerys ginie jeden z jej smoków – Viserion. Bestia zostaje jednak wskrzeszona, jako nieumarły potwor na usługach samego Nocnego Króla! Viserion w wersji “zombie” zieje przerażającym, niebieskim ogniem.

Odcinek 7

Krew przelewa się nie tylko za Murem, ale również w samym Winterfell. Sansa Stark wydaje wyrok śmierci na Littlefingera, który zostaje wykonany przez jej siostrę – Aryę. W innej części warowni Sam oraz Bran rozmawiają o pochodzeniu Jona Snowa. Prawdziwe imię i nazwisko „bękarta” to Aegon Targaryen.

Gra o tron nie byłaby Grą o tron bez sceny seksu. Do zbliżenia dochodzi między rannym Jonem, a Daenerys. W tym samym czasie pada Mur, pod atakiem Innych, z dosiadającym Viseriona Nocnym Królem na czele.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

120 odpowiedzi na ““Gra o tron” – do sieci trafiło streszczenie siódmego sezonu. Czytasz na własną odpowiedzialność!”

  • Znaczy to jest tak. Stachu z portierni (trzeba do niego zejść na dół) dostaje do przeczytania pierwotną wersję artykułu napisaną w zeszycie A4 i on to sprawdza. Tam normalnie nikt nie przechodzi, więc może sobie łyknąć coś mocniejszego no i jest humorek i mu się dobrze sprawdza wersję pierwotną artykułu. On jak sobie wypije to mówi, że ma Hollywood w głowie. Ale wracając do samej korekty tekstów. No i jak gdzieś jakiś błąd czy coś, to poprawi. Potem trzeba iść do niego odebrać zeszyt i można przepisać na czysto i opublikować.

   Znaczy Basia mówiła, że tak jest, ale ja jej nie wierzę. Więc z pewnością to tak nie działa. Ona lubi koloryzować. Ona jak za dużo wypije to mówi, że odpływa.

 1. i teraz tak – brzmi jak faktycznie uproszczone streszczenie odcinka – i brzmi… wiarygodnie. ALE w tym wszystkim brzmi też… słabo. Wiadomo, nawet jeśli to fakt – reszta realizacji jest równie istotna, więc nie kreślę. Tylko sam bym to tak rozpisał – a to mnie trochę odstrasza, to jakby zebrali do kupy oczekiwania fanów i wymieszali. Nie wiem czy byłaby to dobra droga

 2. Skoro tak lubicie spoilery to:
  – Będzie wojna między ludźmi Ricka, a Neganem
  – Wojnę ostatecznie wygra Rick, ale nie zabije Negana, tylko będzie trzymał go w więzieniu
  – Społeczność ukształtuje się na kilka osad – Hilltop, Alexandria i Królestwo
  – po zagrożeniu ze strony Negana pojawi się nowa groźna grupa – osoby noszące skóry trupów, które żyją między trupami i nie da się ich często odróżnić od standardowej hordy.
  – Rosita będzie dziewczyną Eugena i będzie w ciąży (ale nie z nim)
  – Ezekiel spiknie się z Michonne

  Przeżyją: Rick, Carl, Maggie (będzie rządziła w “Hilltopie”), Eugene, Michonne
  Zginą: m.in. Rosita, Ezekiel, Morgan i inni, których jeszcze nie poznaliście :)

  Mógłbym więcej, ale tak na szybko tylko kilka wpadło mi do głowy. Oczywiście trochę serial może odbiegać od komiksu, ale główne wątki będą te same ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...