“Jessica Jones” – drugi sezon w całości w rękach kobiet

Seriale 24.10.2016
“Jessica Jones” – drugi sezon w całości w rękach kobiet

“Jessica Jones” – drugi sezon w całości w rękach kobiet

Melissa Rosenberg, producentka serialu “Jessica Jones”, poinformowała, że drugi sezon zostanie w całości wyreżyserowany przez kobiety. 

W pierwszym sezonie “Jessiki Jones” kobiety wyreżyserowały tylko cztery z trzynastu odcinków. W drugim, zgodnie z zapowiedzią Melissy Rosenberg, te proporcje drastycznie się zmienią. Cała seria zostanie bowiem oddana w ręce pań.

jessica jones 1

W mijającym roku tylko 18% odcinków wszystkich amerykańskich seriali zostało wyreżyserowanych przez kobiety.

Cztery na trzynaście odcinków “Jessiki Jones”, daje około 30%, a więc wynik powyżej średniej, niemniej jednak, obiektywnie rzecz biorąc, wciąż nie jest on imponujący. Tym bardziej, że “Jessica Jones” to serial opowiadający o superbohaterce, podejmujący między innym tematy molestowania i wykorzystywania seksualnego, oraz przemocy wobec kobiet. A któż przedstawi ten temat lepiej, niż same kobiety?

jessica jones 4

Oczywiście o angażu powinny decydować umiejętności, nie płeć, kolor skór, wyznanie czy orientacja seksualna, nie od dziś jednak wiadomo, że amerykański przemysł rozrywkowy niechętnie angażuje przedstawicieli innych grup niż biali, heteroseksualni mężczyźni. Decyzji Melissy Rosenberg pozostaje więc tylko przyklasnąć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do ““Jessica Jones” – drugi sezon w całości w rękach kobiet”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...