Film “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” da początek całej serii

Film 14.10.2016
Film “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” da początek całej serii

Film “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” da początek całej serii

Film “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zadebiutuje w kinach w przyszłym miesiącu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że będzie to jedynie pierwsza część większej całości. Dotąd mówiło się o trylogii, teraz wiemy, że powstanie pentalogia.

Ile filmów można stworzyć na podstawie krótkiej, 70-stronicowej książeczki, będącej w dodatku czymś w rodzaju leksykonu o fikcyjnych stworzeniach? Okazuje się, że przynajmniej pięć, tym bardziej, że mówimy przecież o bardzo luźnej adaptacji. “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to historia o słynnym magizoologu z uniwersum “Harry’ego Pottera”, Newtonie Scamanderze, który wyrusza w podróż do Stanów Zjednoczonych by odkryć i zbadać nieznane gatunku czarodziejskich bestii. A więc na dobrą sprawę – to opowieść o tym jak powstawał stosowany w Hogwarcie podręcznik “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Potencjał jest zatem spory, a zainteresowanie fanów “Harry’ego Pottera” – ogromne.

Nie dziwi zatem, że autorka J. K. Rowling i wytwórnia Warner Bros., posiadająca prawa do filmowej wersji “Fantastycznych zwierząt”, zwietrzyli interes i uznali, że trzy filmy to jednak za mało. Tak długo, jak jajka znoszone przez kurę są złote, tylko szaleniec usiłowałby ją zarżnąć. I póki filmy z serii “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” będą interesujące i dobrze zrobione, raczej nikt nie będzie narzekał na to, że powstaje ich zbyt dużo.

fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc

Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” odbędzie się w polskich kinach 18 listopada tego roku. W roli głównej zobaczymy Eddiego Redmayne’a, któremu partnerować będą między innymi Colina Farrell, Ezra Miller, Dan Fogler czy John Voight.

Zobacz także: Poznajcie Ilvermorny – szkołę magii z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...