Tak wyglądałby “Luke Cage”, gdyby był sitcomem z lat 90.

Seriale 12.10.2016
Tak wyglądałby “Luke Cage”, gdyby był sitcomem z lat 90.

Tak wyglądałby “Luke Cage”, gdyby był sitcomem z lat 90.

Advertisement

“Luke Cage” to najnowsza superbohaterska koprodukcja Marvela i Netfliksa, niestroniąca od ważnych problemów, jak np. prześladowanie czarnoskórej mniejszości, i utrzymana w raczej poważnym tonie. A gdyby tak powstała w latach dziewięćdziesiątych, gdy w modzie były nieco inne seriale?

Zach Ace to działający na YouTube twórca, który upodobał sobie tzw. mashupy. W tym konkretnym przypadku oznacza to wystylizowanie współczesnych, popularnych produkcji, na modłę kultowych sitcomów z lat dziewięćdziesiątych. Efekty są jednocześnie bardzo zabawne i trochę przerażające. Zach ma już na koncie autorską czołówkę “Avengersów” w stylu “Pełnej chaty”, teraz postanowił wziąć się za serial “Luke Cage” i stworzyć na jego podstawie intro bezpośrednio nawiązujące do niezbyt znanego w Polsce, ale lubianego w USA “Family Matters”.

Jak widać, wystarczy zmiana stylizacji, by najgorszy łajdak i bandyta wydał się sympatycznym chłopakiem z sąsiedztwa. Zach udostępnił także materiał bezpośrednio porównujący jego dzieło i oryginalną czołówkę “Family Matters”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Poznajcie gościa, który nagrywa rapsy o tym, jak kręcić filmy. Rozmawiamy z Januszem Filmu

Jeśli interesujecie się filmem i chcecie poznać sekrety montażu, to koniecznie musicie obejrzeć rapowane tutoriale Michała Nogali z kanału Janusz Filmu. W przystępnej formie odkrywa przed widzami tajniki wiedzy o filmowaniu. Ostatnio został nagrodzony w konkursie Grand Video Awards w kategorii Wideotutorial. Dla nas znalazł chwilę i porozmawiał o swoim kanale oraz edukacji filmowej. 

Wywiad/YouTube 18.10.2018

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...