J.J. Abrams zapowiada, że ekranizacja gry “Portal” jednak powstanie

Film 30.09.2016
J.J. Abrams zapowiada, że ekranizacja gry “Portal” jednak powstanie

J.J. Abrams zapowiada, że ekranizacja gry “Portal” jednak powstanie

Reżyser i producent J.J. Abrams, wielki fan gier “Portal” i “Half Life”, nigdy nie ukrywał, że chciałby stworzyć filmy na ich podstawie. Wygląda na to, że to przedsięwzięcie nareszcie może dojść do skutku, przynajmniej połowicznie. 

Plany dotyczące zekranizowania “Half Life’a” i “Portalu”, słynnych produkcji Valve, doskonale znanych wszystkim graczom, J.J. Abrams ogłosił przed kilkoma laty, jeszcze w 2013 roku. Ogłosił, po czym nabrał wody w usta – w tej kwestii nic nie ruszyło, aż do początku bieżącego roku, gdy reżyser “Przebudzenia Mocy” poinformował, że nie porzucił tych projektów i że trwają prace nad scenariuszami. Wszelkie konkrety zachował jednak dla siebie.

portal-2

Wygląda na to, że – jeżeli wszystko pójdzie po myśli Abramsa – niebawem film “Portal” zostanie oficjalnie ogłoszony. Producent “Westworld” przyznał, że w przyszłym tygodniu ma umówione spotkanie z przedstawicielami Valve, podczas którego ma nadzieje osiągnąć konsensus w sprawie rozpoczęcia zdjęć do ekranizacji. Cóż, nawet jeżeli nie dojdzie do tego w najbliższym czasie, dobrze wiedzieć, że projekt cały czas posuwa się do przodu, nawet jeżeli tylko maleńkimi kroczkami. Tym bardziej, że “Portal”, choć jest grą logiczną, to posiada świetną, zakręconą fabułę, która może doskonale sprawdzić się na srebrnym ekranie.

Miejmy nadzieję, że przy okazji spotkania Abramsa z Valve poznamy jakiekolwiek szczegóły, również te dotyczące ewentualnego powstanie filmu “Half Life”.

Teksty, które musisz przeczytać:

To media społecznościowe odpowiadają za przesadną krytykę filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Tak twierdzi Daisy Ridley

Epizod IX „Star Wars” spotkał się z głównie negatywnym przyjęciem. Część widzów „Skywalker. Odrodzenie” przyjęła finał sagi z zadowoleniem, ale opinie większości fanów i krytyków były bezlitosne. Takie a nie inne reakcje mocno zabolały Daisy Ridley, która zrzuca winę za taki stan rzeczy na… wpływ mediów społecznościowych.

Felieton/Film 14.04.2020

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “J.J. Abrams zapowiada, że ekranizacja gry “Portal” jednak powstanie”

  1. Szczerze to o wiele bardziej chciałbym ażeby powstała ekranizacja “Half Life” ale już najbardziej, żeby Valve wydał grę “Half Life 3” :-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...