Serialowa antologia inspirowana filmami Hitchcocka? Jestem na tak!

Seriale 29.09.2016
Serialowa antologia inspirowana filmami Hitchcocka? Jestem na tak!

Świetna wiadomość dla fanów filmów Alfreda Hitchcocka. Universal Cable Productions zamierza stworzyć antologię, która nawiązywać będzie do twórczości Mistrza Kina Grozy. Ruszyły już pierwsze prace nad serialem.

Każdy sezon serialu, zatytułowanego “Welcome to Hitchcock”, ma skupiać się na jednej intrydze kryminalnej. Dla każdej sprawy ispiracją będą historie i postacie znane z dzieł brytyjskiego reżysera. To może być strzał w dziesiątkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możemy dostać naprawdę wybitny serial. A przecież już raz się udało – wystarczy spojrzeć na “Bates Motel”, który co prawda ma swoje gorsze momenty, ale generalnie jest produkcją udaną.

NormanBates, psychoza
Norman Bates, bohater filmu “Psychoza” w reż. Alfreda Hitchcocka

Jedną z osób, które będą związane z powstawaniem serialu będzie Chris Columbus, znany z filmów “Kevin sam w domu” i dwóch pierwszych części “Harry’ego Pottera”. Columbus zajmie się reżyserią, będzie też jednym z producentów wykonawczych. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto miałby zagrać w rzeczonym serialu, ani kiedy odbędzie się jego premiera.

Teksty, które musisz przeczytać:

Gillian Flynn i David Fincher stworzą remake “Nieznajomych z pociągu” Hitchcocka?

Wczoraj media obiegła plotka, że Gillian Flynn, autorka książki “Zaginiona dziewczyna” i scenariusza do filmu o tym samym tytule, napisze scenariusz do sequela adaptacji, którą wyreżyserował David Fincher. Biorąc pod uwagę zakończenie filmu, decyzja o kontynuacji historii Nicka i Amy Dunne’ów wydaje się być bardzo kontrowersyjna. Chyba po prostu nie wszystko powinno doczekać się swojej … Continued

Film 14.01.2015

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...