“Doktor Who” – utracone odcinki sprzed 50 lat obejrzymy w formie serialu animowanego

Seriale 07.09.2016
“Doktor Who” – utracone odcinki sprzed 50 lat obejrzymy w formie serialu animowanego

Prawdziwa gratka dla wiernych fanów serialu “Doktor Who”. BBC tworzy animowane widowisko na podstawie wyemitowanych przed 50 laty i bezpowrotnie straconych odcinków. 

Składający się z sześciu części serial animowany będzie zatytułowany “Doctor Who: The Power Of The Daleks”, a jego fabuła ma być adaptacją wyemitowanych w roku 1966 odcinków “Doktora Who”, które w latach siedemdziesiątych zostały zniszczone. Pojawiły się one na antenie tylko raz, zatem szansę na ich obejrzenie mieli jedynie najstarsi fani tego telewizyjnego widowiska. Reżyserem animacji jest Charles Norton, a jej premiera odbędzie się 5 listopada 2016 roku o godzinie 17:50, czyli równo – co do minuty – pięćdziesiąt lat po premierze pierwszego z utraconych odcinków, będących kanwą tej adaptacji.

doktor who Doctor Who The Power Of The Daleks

W archiwach BBC brakuje w sumie aż 97 z 253 odcinków serialu “Doktor Who” produkowanych między rokiem 1963 a 1969.

W latach 1967-1978 wiele materiałów magazynowanych na taśmach i w wideotekach było niszczonych. Przyczyna była prozaiczna – oszczędność. W późniejszym okresie wiele z tych dzieł próbowano odzyskać.  Animacja “Doctor Who: The Power Of The Daleks” zostanie odtworzona na podstawie ocalałych oryginalnych nagrań, klipów i materiałów graficznych.

Teksty, które musisz przeczytać:

James Bond to przy Nocnym recepcjoniście podróbka szpiega. Trwają prace nad drugim sezonem serialu

Nocny recepcjonista był jednym z największych hitów stacji BBC w ostatnich kilku latach. Początkowo twierdzono, że nie będzie drugiego sezonu, obecnie trwają jednak sekretne prace nad kontynuacją produkcji. Opowieść nie będzie jednak dokładną adaptacją książki Johna le Carré. A to właśnie jego ręka doprowadziła do sukcesów najlepszych filmów szpiegowskich ostatnich kilku lat.

Artykuł/Seriale 04.07.2018

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...