Legendary Pictures zdobyło prawa do kinowych Pokemonów! Pierwszym filmem będzie “Detektyw Pikachu”

Film 21.07.2016
Legendary Pictures zdobyło prawa do kinowych Pokemonów! Pierwszym filmem będzie “Detektyw Pikachu”

Legendary Pictures zdobyło prawa do kinowych Pokemonów! Pierwszym filmem będzie “Detektyw Pikachu”

Legendary Pictures od dłuższego czasu starało się o prawa do stworzenia pełnometrażowej, kinowej animacji z Pokemonami. Najwyraźniej gigantyczny sukces Pokémon GO znacznie przyspieszył sprawę.

Gra Pokémon GO stała się popularniejsza od Twittera. To najczęściej pobierana aplikacji ostatnich dni, której fenomen wykracza daleko poza ramy branży gier wideo. Nic dziwnego, że obie strony porozumienia – Nintendo oraz Legendary Pictures – postanowiły kuć żelazo, póki gorące.

Oczywiście Pokemony mają na swoim koncie wiele pełnometrażowych animacji. Część z nich była nawet wyświetlana w polskich kinach. Legendary Pictures nie wpisze się w tę serię animowanych produkcji, ale rozpocznie własną, niezależną. Ta będzie wyglądać jak produkcje Piksara i Disneya, z komputerowo generowanymi modelami.

Pierwszym pełnometrażowym filmem Legendary Pictures na licencji Pokemonów będzie “Detektyw Pikachu”.

Być może większości z was tytuł niewiele mówi, ale fani japońskich stworków doskonale wiedzą, o co tutaj chodzi. Detektyw Pikachu to niedawno zapowiedziana gra z żółtym gryzoniem w roli głównej, który zajmuje się rozwiązywaniem zagadek i łamigłówek.

Detektyw Pikachu to zupełnie inny Pokemon niż Pikachu podróżujący z trenerem Ashem. Detektyw odróżnia się od reszty swojego gatunku mniejszą siłą i możliwościami bojowymi. Jest za to znacznie bardziej inteligentny i spostrzegawczy. W pewnym momencie stworek spotyka chłopca Tima Goodwina, który rozumie wszystko, co „mówi” Pikachu. W ten sposób powstaje detektywistyczny duet gotów rozwiązać każdą sprawę.

Prace nad pełnometrażową animacją rozpoczną się dopiero w 2017 roku. Niewykluczone, że Detektyw Pikachu będzie rozpoczynał zupełnie nowe uniwersum Pokemonów, znacznie bardziej przystępne dla zachodnich odbiorców.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Legendary Pictures zdobyło prawa do kinowych Pokemonów! Pierwszym filmem będzie “Detektyw Pikachu””

  1. Nigdy nie rozumiałem fenomenu pokemonów – ani jako filmów i teraz jako gry – gra ma duży plus – ludzie wychodzą z domów :-) Cóż, nie mój gust a o tym sie nie dyskutuje :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...