“Wolni Ciut Ludzie” Terry’ego Pratchetta w drodze na kinowe ekrany

Film 20.07.2016
“Wolni Ciut Ludzie” Terry’ego Pratchetta w drodze na kinowe ekrany

“Wolni Ciut Ludzie”, powieść autorstwa nieodżałowanego Terry’ego Pratchetta, doczeka się filmowej adaptacji. Za jej realizację odpowiedzialne będzie studio Jim Henson Company, najbardziej znane ze stworzenia “Muppetów”.

“Wolni Ciut Ludzie” to trzydziesta część cyklu “Świat Dysku”, będąca jednocześnie pierwszą częścią podcyklu o Tiffany Obolałej, małej czarownicy, która uzbrojona jedynie w wolni ciut ludzie okładkapatelnię i spryt, próbuje uratować swojego brata Wentwortha ze szponów Królowej. Niebawem ta historia trafi na kinowe ekrany. Autorką scenariusza adaptacji jest Rihanna Pratchett, córka Terry’ego, będąca również między innymi współautorką scenariusza do wciąż znajdującego się w pre-produkcji serialu “The Watch”. Za realizację filmu odpowiedzialne będzie studio Jim Henson Company.

To nie pierwsza próba przeniesienia powieści “Wolni Ciut Ludzie” na język kina. Kilka lat temu mówiło się o powstającej ekranizacji, której reżyserem miał być Sam Raimi. Premiera początkowo zaplanowana na rok 2013, później była wielokrotnie przekładana, aż ostatecznie projekt trafił do kosza. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. “Wolni Ciut Ludzie” będą pierwszym filmem kinowym na podstawie prozy Terry’ego Pratchetta. Dotychczas powstało kilka produkcji telewizyjnych, takich jak między innymi “Piekło pocztowe” (2010), “Wiedźmikołaj” (2006) czy “Kolor magii” (2008).

Teksty, które musisz przeczytać:

„Ciekawe czasy” nastały – mówiony Terry Pratchett bawi tak dobrze, co pisany

To pierwsza dźwiękowa adaptacja prozy Terry’ego Pratchetta, jaka wpadła w moje ręce. Audiobook „Ciekawe czasy” umilał mi czas w pracy, w podróży i podczas odpoczynku. Sięgnąłem po niego z nostalgii za wspaniałym autorem, który odszedł niemal miesiąc temu. Czego na pewno się nie spodziewałem, Pratchett wydał mi się w tej dźwiękowej powieści równie żywy, co … Continued

Audiobooki 14.04.2015

Dołącz do dyskusji (2)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...