Robert Kirkman stworzy serial na podstawie cyklu “Kroniki Amberu”

Seriale 20.07.2016
Robert Kirkman stworzy serial na podstawie cyklu “Kroniki Amberu”

“Gra o tron” wreszcie doczeka się godnego konkurenta. Robert Kirkman, twórca “The Walking Dead”, stworzy serial na podstawie cyklu “Kroniki Amberu” autorstwa Rogera Zelaznego.

Nie wiadomo jeszcze kiedy, z kim, w jakiej formie i za jakie pieniądze powstanie serialowa ekranizacja “Kronik Amberu”, ale najważniejszy jest fakt, że w ogóle powstanie. kroniki amberuPrzez lata miłośnicy tego cyklu Zelaznego zastanawiali się, czy w ogóle da się go przenieść na język telewizji. Kirkman i David Alpert ze Skybound Entertainment stwierdzili, że jest to możliwe i teraz zamierzają to udowodnić. Alpert wyznał, że “Kroniki Amberu” to jego ulubiona seria książek wszech czasów i chęć stworzenia jej adaptacji była jednym z głównych powodów, dla których w ogóle zainteresował się pracą w branży filmowej.

Na “Kroniki Amberu”składa się dziesięć powieści, podzielonych na dwie części – “Kroniki Corwina” i “Kroniki Merlina”. Książki należą do gatunku fantasy z elementami science fiction. Cykl wydawany był w latach 1970–1991 i przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych cykli fantasy w dziejach. George R.R. Martin, autor “Gry o tron”, za sprawą “Kronik Amberu” uważa Zelaznego za osobę, która miała ogromny wpływ na jego twórczość.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...