“Dziewczyna z pociągu” – nowy zwiastun psychologicznego thrillera na podstawie światowego bestsellera

Film 19.07.2016
“Dziewczyna z pociągu” – nowy zwiastun psychologicznego thrillera na podstawie światowego bestsellera

“Dziewczyna z pociągu” – nowy zwiastun psychologicznego thrillera na podstawie światowego bestsellera

“Dziewczyna z pociągu” to książka Paula Hawskinsa, która z miejsca stała się bestsellerem światowych rynków. Psychologiczny thriller z 2015 roku doczeka się kinowego filmu o tym samym tytule.

Gwiazdą kinowej “Dziewczyny z pociągu” będzie Emily Blunt. Aktorka wcieli się w postać Rachel Watson – alkoholiczki, która przez swój nałóg traci męża, pracę oraz życiową stabilność. Kobieta z 32 latami na karku nie jest w stanie pogodzić się z odejściem Toma, z którym nie mogła mieć dzieci. Teraz były mąż mieszka w jej byłym domu z inną kobietą, a także ich potmostwem.

Rachel Watson codziennie mija swój były dom, wpatrując się w szyby byłego męża oraz jego nowej partnerki. Przy okazji kobieta obserwuje mieszkającą niedaleko drugą parę, która wydaje się prowadzić idealne, perfekcyjne wręcz życie. Aż do momentu, w którym obserwowana przez Rachel kobieta znika.

“Dziewczyna z pociągu” to psychologiczny thriller z najwyższej półki, także przed producentami czeka nie lada wyzwanie.

Wbrew powyższemu opisowi, “Dziewczyna z pociągu” nie jest ckliwym dramatem ze szczęśliwym zakończeniem. To psychologiczny thriller z mrocznym wątkiem, a także skomplikowaną główną bohaterką. To właśnie jej wpływ na narrację wydaje mi się najciekawszy.

Książkowa “Dziewczyna z pociągu” jest prowadzona trzema torami, z perspektywy różnych kobiet. W filmie widz zostaje ograniczony do perspektywy Emily Blunt. Perspektywy niewyraźnej, wypełnionej alkoholowymi zwiadami, chwilową niepoczytalnością oraz brakami w pamięci, charakterystycznymi dla umysłu przeciążonego alkoholem.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na ““Dziewczyna z pociągu” – nowy zwiastun psychologicznego thrillera na podstawie światowego bestsellera”

  1. Ciężko to będzie sfilmować. Zwykle w książkach jest wszystko wiedzący narrator. Tutaj mamy “nieobiektywne narratorki”, takie którym coś się wydaje, dopowiadają sobie nieistniejące szczegóły, zapominają itd. Np. niektóre wydarzenia poznajemy z paru punków widzenia. Chyba, że zrobią coś jak w serialu The Affair, gdzie mamy dwie wersje sceny i nie wiemy, która jest prawdziwa.
    http://ksiazki.audio/blog/dziewczyna-z-pociagu

  2. Skomplikowaną bohaterką główną? To jest alkoholiczka, która jest zbyt słaba, żeby poradzić sobie ze swoim uzależnieniem. Nie potrafiłam się identyfikować z tą postacią, dla mnie ona była kompletnym zerem, które nie potrafiąc wziąć się za własne życie uczepiła się cudzego. Ale może to wynika z tego, że jako osoba z alkoholikami w rodzinie po prostu nie potrafię patrzeć przychylnym okiem dla ludzi z tą “chorobą”… Sama fabuła przewidywalna niesamowicie, na dodatek napisana prościutkim językiem, nie rozumiem kompletnie tego fenomenu.

    • Zgadzam się. Przeczytałem i nie mam zielonego pojęcia co w tej książce wyjątkowego. Prosty język, odpychająca główna bohaterka, słabo trzyma w napięciu…Nie powiem żebym od razu odgadł kto jest winny ale nawet mnie to bardzo nie interesowało…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...