Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce

Mobile 06.07.2016
Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce

Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce

Aplikacja Pokémon GO trafiła dziś na urządzenia z Androidem i iOS-em. Gra jest na razie dostępna tylko dla mieszkańców wybranych regionów oraz dla wszystkich osób, które uczestniczyły w beta testach. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Pokémon GO trafiło do Google Play i App Store w lipcu – póki co jednak trudno uznać to za oficjalną premierę. Aplikacja jest dostępna jedynie w niektórych krajach, a problemy z jej pobraniem mają nawet mieszkańcy Japonii oraz niektórych stanów USA. Najprawdopodobniej jednak w ciągu kilku najbliższych dni gra wystartuje we wszystkich regionach. Tymczasem niezależnie od miejsca zamieszkania, możliwość zagrania powinni mieć już wszyscy, którzy uczestniczyli w zakończonych 30 czerwca beta testach. Użytkownicy Reddita szukają też już sposobów na ominięcie blokad regionalnych.

Pokémon GO to aplikacja wykorzystująca tzw. rzeczywistość rozszerzoną – wykorzystuje obraz z kamery telefonu lub tabletu, nakładając nań generowaną w czasie rzeczywistym grafikę 3D. Gra umożliwia użytkownikowi między innymi łapanie Pokémonów, występujących w swoich naturalnych środowiskach (wodne w pobliżu zbiorników, trawiaste na łąkach i tak dalej) i toczenie pojedynków z innymi graczami. Za stworzenie tej produkcji odpowiedzialna jest firma Niantic, mająca już na koncie działający na podobnych zasadach tytuł “Ingress”. Pokémon GO to darmowa pozycja z mikropłatnościami.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...