Mamy pierwszy teaser filmu o Beksińskich!

Film 23.06.2016
Mamy pierwszy teaser filmu o Beksińskich!

Mamy pierwszy teaser filmu o Beksińskich!

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

W rolę Zdzisława Beskińskiego wciela się Andrzej Seweryn, a w jego syna, Tomka Beskińskiego i Dawid Ogrodnik. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Aleksandrę Konieczną, Andrzeja Chyrę  i Magdalenę Boczarską. Kinowa premiera filmu “Ostatnia rodzina” zaplanowana jest na 30 września.

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Mamy pierwszy teaser filmu o Beksińskich!”

  1. Historia bardzo ciekawa (nie wiem na ile to odpowiednie słowo w tym kontekście). Zarówno Tomka, jak i Zdzisława. Niesamowite osobistości, ciekawe (znów) ich spojrzenie na życie i śmierć – wylewające się z dzieł Zdzisława i pogoń za śmiercią, czy może za zakończeniem życia przez Tomka. Na pewno warta zapoznania się.
    Tytuł filmu bardzo wymowny. Mam nadzieję, że nie będzie miałki. Na pewno obejrzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...