Doczekamy się kolejnych przygód “Shreka”. Trwają prace nad nowymi sequelami

Film 16.06.2016
Doczekamy się kolejnych przygód “Shreka”. Trwają prace nad nowymi sequelami

Doczekamy się kolejnych przygód “Shreka”. Trwają prace nad nowymi sequelami

Jeśli stęskniliście się za tym zielonym, niepoprawnym bohaterem, to mamy dobrą wiadomość – doczekamy się kolejnych sequeli “Shreka”. Nie wiadomo jeszcze co prawda kiedy możemy spodziewać się nowej części, ale prace nad przwróceniem Shreka do żywych trwają.

W tym roku mija 15 lat od premiery pierwszej części produkcji i z tej okazji NBC Universal, które w tym roku wykupiło DreamWorks Animation, postanowiło przypomnieć publice o “Shreku”. Na razie nie podano informacji, ile nowych sequeli miałoby powstać, wiadomo jednak, że mowa jest więcej niż tylko o jednej produkcji. W powstaniu nowych części pomóc ma Chris Meledandri, amerykański producent filmowy, który na swoim koncie ma prace nad m. in. takimi hitami jak “Minionki” czy “Jak ukraść Księżyc”.

shrek hasbro dreamworks animation

Nie jestem przekonana, czy kolejne części “Shreka” to dobry pomysł, chociaż nie można odmówić kreatywności twórcom, którzy pracowali nad wszystkimi produkcjami opowiadającymi o tym bohaterze. Oglądając jednak kolejne powstałe sequele, nie trudno zauważyć, że “Shrek 2” był najlepszy i miał najatrakcyjniejszą fabułę. “Trójka” była zjadliwa i momentami całkiem smaczna, ale “Shrek Forever” nie porywał. Ponowne odgrzewanie historii, którą w gruncie rzeczy już znamy i wymyślanie nowej fabuły, aby obsadzić w niej tych samych bohaterów, wydaje się być skokiem na kasę. Być może nowy “Shrek” obudzi dobre wspomnienia i widzowie wybiorą się do kina z sentymentu, ale prawdopodobnie nic poza tym. A tworzenie kilku sequeli wydaje się już być po prostu grubą przesadą.

Czytaj także:

Ale to już było… o sequelach słów kilka

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Doczekamy się kolejnych przygód “Shreka”. Trwają prace nad nowymi sequelami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...