Komiks “Rising Stars” Joego Michaela Straczynskiego doczeka się ekranizacji

Film 15.06.2016
Komiks “Rising Stars” Joego Michaela Straczynskiego doczeka się ekranizacji

Komiks “Rising Stars” Joego Michaela Straczynskiego doczeka się ekranizacji

Kolejny komiks trafi na kinowe ekrany. Tym razem mowa o “Rising Stars” J. Michaela Straczynskiego, superbohaterskiej – a jakże – historii, porównywanej czasem ze “Strażnikami” Alana Moora. 

Przeniesienie “Rising Stars” na język filmu planuje wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, która dostrzegając ogromną w ostatnich latach popularność ekranizacji komiksowych opowieści, także chce zbić na nich kapitał. Szefostwo MGM zdecydowało się wykorzystać trend na superbohaterów, ale podejść do niego z nieco innej strony niż czynią to Marvel i DC. Seria Straczynskiego, na którą składają się 24 zeszyty, opowiada o grupie 113 osób obdarzonych niezwykłymi zdolnościami. Część z nich zdecydowała się służyć dobru i pomagać ludziom, inni wykorzystują swoje moce by zdobywać władzę i potęgę, nie brak i takich, którzy wycofali się, nie afiszując ze swoją odmiennością. Pewnego dnia wszyscy muszą się zjednoczyć, by stawić czoła zagrażającemu im niebezpieczeństwu – nieznany sprawca zaczyna ich mordować, jedno po drugim.

Rising Stars

“Rising Stars” bywa porównywany z kultowym dziełem Alana Moora – “Strażnikami” – które to trafiło w 2009 roku na srebrny ekran za sprawą Zacka Snydera. Punktów stycznych pomiędzy oboma komiksami istotnie jest sporo, ale Straczynski wprowadza wiele autorskich pomysłów i rozwiązań, prezentując oryginalne spojrzenie na superbohaterów i ich zdolności. “Rising Stars” jest często chwalony za fabułę, wobec czego niewątpliwym atutem ekranizacji będzie fakt, że scenariusz doń napisze sam J. Michael Straczynski (który romansuje z kinem i telewizją często, będąc odpowiedzialnym za skrypty między innym do “Babylon 5”, “Strażnika Teksasu”, “Gliniarza i Prokuratora” czy “Sense8”).

Rising Stars

Jakiekolwiek szczegóły dotyczące filmowego “Rising Stars” – jak na przykład data premiery, obsada, czy budżet – pozostają na ten moment nie znane.

Teksty, które musisz przeczytać:

Muszę coś wyznać: wkurza mnie społeczny odbiór filmu „Joker”

Domyślam się, że na świecie są o wiele poważniejsze problemy i zagadnienia, ale w moim małym świecie kino zajmuje ważne miejsce. A gdy widzę, że jakiś film jest niewłaściwie odbierany i komentowany przez widzów i, przede wszystkim, media, coś się zaczyna we mnie delikatnie burzyć. Obecnie ma to miejsce przy okazji premiery filmu „Joker”.

Felieton/Film 09.10.2019

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Komiks “Rising Stars” Joego Michaela Straczynskiego doczeka się ekranizacji”

  1. To jest wkurzające takie coś, ma być film, ale dopiero go robią, nie znana jest data premiery, obsada i takie tam. Człowiek oczekuje konkretów, że dany komiks zostanie zekranizowany i wejdzie na ekrany kin konkretnego dnia.

    Tak czy inaczej – dobrze widzieć polskie nazwisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...