Kanye, w co Ty grasz? Oto zwiastun “Only One” – pierwszej gry Kanye Westa

Gry 14.06.2016
Kanye, w co Ty grasz? Oto zwiastun “Only One” – pierwszej gry Kanye Westa

Kanye, w co Ty grasz? Oto zwiastun “Only One” – pierwszej gry Kanye Westa

Na trwających właśnie międzynarodowych targach elektroniczej rozrywki E3, Kanye West zaprezentował trailer swojej… gry wideo.

“Only One” to efekt współpracy Westa ze studiem Encyclopedia Pictura. W grze będziemy mogli kierować postacią zmarłej matki Kanye, Dondą, która podróżuje po Niebie w poszukiwaniu Raju.

Jestem w stanie zrozumieć, żałobę i chęć uczczenia pamięci swojego rodzica, natomiast “na sucho” oceniając trailer i znając “zapędy” samego Kanye, zaczynam się coraz poważniej martwić o jego stan psychiczny i jakość kolejnych tworów. Jednocześnie, ciągle nie jestem w stanie jednoznacznie określić, czy prowadzi on swego rodzaju, nomen omen, grę z masową publicznością i za jakiś czas oznajmi swiatu: “nabrałem was!”, czy może robi i mówi to wszystko zupełnie na poważnie. Być może okaże się, że jednak bralismy udział w jego wielkim happeningu.

Zwiastunowi gry towarzyszy minimalistyczna wersja kawałka Only One, napisanej ze specjalnym udziałem Paula McCartneya. Utwór ten jest, podobnie jak gra, hołdem dla jego mamy – w warstwie lirycznej jest on konwersacją rapera ze swoją rodzicielką.

Teksty, które musisz przeczytać:

Muzyczne “generation gap”, czyli jak Paul McCartney zniknął w cieniu Kanyego Westa

Huknęło i gruchnęło, kiedy w świat poszła informacja o tym, że Kanye West nagrywa nowa płytę z Paulem McCartneyem. Only One był pierwszym zwiastunem tej współpracy wielkich muzyków swoich czasów. W piosence McCartney jedynie gra na klawiszach, ale jego nazwisko promuje utwór. Chociaż według młodszej części słuchaczy, to założyciel zespołu The Beatles chce się wspiąć … Continued

Muzyka 06.01.2015

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Kanye, w co Ty grasz? Oto zwiastun “Only One” – pierwszej gry Kanye Westa”

  1. Przecież nie jest tajemnicą, że Kanye West uważa się za Boga. A przynajmniej za Jezusa naszych czasów. W tym wypadku wydaje się logiczne, że jego matka będzie pełnić rolę Maryi… matki-dziewicy, która obcuje w towarzystwie Boga. Szkoda tylko bo pewnie można przewidzieć zakończenie… cała ludzkość będzie czekać na zmartwychwstanie Kanyego Westa, zaś co roku będziemy czcić jego osobę w trakcie Bożego Narodzenia. Ja się dziwię, że jeszcze korzystamy z kalendarza Gregoriańskiego skoro powinno się liczyć przed narodzenie Kanye i po narodzeniu. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...