“Who you gonna call?” – stara i nowa obsada “Pogromców duchów” śpiewa i tańczy w rytm motywu przewodniego serii

YouTube 10.06.2016
“Who you gonna call?” – stara i nowa obsada “Pogromców duchów” śpiewa i tańczy w rytm motywu przewodniego serii

“Who you gonna call?” – stara i nowa obsada “Pogromców duchów” śpiewa i tańczy w rytm motywu przewodniego serii

Aż się cieplej na popkulturowym sercu fana robi, gdy  Bill Murray z niemalże dziecinną radością podryguje do przeboju Raya Parkera Jr. u boku starych kolegów i nowych koleżanek.

W sieci nieczęsto można zobaczyć takie spotkania. Oto, w ramach promocji nowej odsłony “Pogromców Duchów” w programie Jimmy Kimmel Live pojawili się odtwórcy głównych ról z oryginalnych “Ghostbusters”, czyli Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson i Annie Potts oraz odtwórczynie nowej, kobiecej inkarnacji serii, czyli  Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon i Leslie Jones.

Po typowym dla Kimmela wywiadzie z aktorami, na sam koniec programu pojawił się Ray Parker Jr., znany szerzej jako wykonawca motywu przewodniego Ghostbusters, który był jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych przebojów lat 80. I trzeba przyznać, że choć nowa odsłona “Pogromców duchów” budzi dość skrajne emocje to takie momenty jak ten poniżej sprawiają, że choć na chwilę można zapomnieć o niesnaskach i po prostu dobrze się bawić.

Kontrowersje wokół nowych “Pogromców duchów” skupiają się wokół tego, że wielu fanom nie podoba się zastąpienie klasycznej obsady kompletnie nowymi postaciami (nie każdemu też pasuje fakt, że tym razem są to same kobiety). W dodatku kolejne trailery owej produkcji spotykają się z falą krytyki (widzowie narzekają nie tylko na aktorów, ale i na niezbyt udany poziom humoru). Jeden ze zwiastunów filmu zebrał nawet rekordową liczbę “negatywów” w historii serwisu YouTube.

Jakie to będzie miało przełożenie na wynik kasowy filmu? W tej chwili ciężko to przewidzieć. Z jednej strony mamy do czynienia z jedną z najpotężniejszych marek filmowych lat 80. (oryginalni “Pogromcy duchów” to jeden z najbardziej kasowych filmów wszech czasów), a z drugiej, wytwórnia podjęła dość spore ryzyko, powracając do tej franczyzy po ponad 20 latach i do tego kompletnie zmieniając obsadę. Pozostaje jedynie zakładać, że film okaże się dobry no i, że widownia dopisze, choćby tylko z czystej ciekawości. Tak czy tak, przed nami jedna z najgłośniejszych popkultorowych premier filmowych ostatnich lat.

Premiera nowej odsłony “Pogromców duchów” będzie mieć miejsce 15 lipca 2016 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...