Mel Gibson chce nakręcić sequel… “Pasji”

Film 10.06.2016
Mel Gibson chce nakręcić sequel… “Pasji”

To brzmi jak żart, ale wygląda na to, że wcale nim nie jest. Mel Gibson oraz Randall Wallace zamierzają stworzyć sequel filmu “Pasja”, opowiadającego o ostatnich 12 godzinach życia Jezusa Chrystusa. 

Jak informuje The Hollywood Reporter, Randall Wallace, scenarzysta “Bravehearta”, wspólnie z Melem Gibsonem rozpoczęli prace nad sequelem “Pasji”. Druga część widowiska opowiadać ma o zmartwychwstaniu Chrystusa. Na tę chwilę na temat tego widowiska nie wiadomo praktycznie nic więcej – nieznana pozostaje na przykład spodziewana data premiery ani to, czy w obsadzie zobaczymy tych samych aktorów, co w “jedynce”. Jak wyznał Wallace, pomysł na realizację tego dzieła miał od dawna, bowiem zakończenie “Pasji” pozostawiło wiele historii do opowiedzenia.

mel gibson pasja

“Pasja” z 2004 roku wzbudziła szereg kontrowersji, przede wszystkich ze względu na dużą brutalność przedstawioną w filmie, koniec końców okazała się jednak gigantycznym sukcesem kasowym, zarabiając na całym świecie przeszło 600 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym raptem 30 milionów. Z punktu widzenia finansowego stworzenie sequela wydaje się więc w pełni uzasadnione. Z każdego innego… cóż, to już zależy od interpretacji.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix zrobi serial o ponownym nadejściu Mesjasza. Mesiah to gwarantowane kontrowersje

Opowieść o zbawcy świata, który przybywa przed Sądem Ostatecznym, by uratować świat przed zagładą, znana jest z wielu kultur i religii. Różne związki wyznaniowe wspierają finansowo filmy o Mesjaszu lub też zakazują ich publikacji. Nadchodzący na Netfliksa serial Mesiah, który opowie historię ponownego nadejścia Zbawiciela, z pewnością wzbudzi ogromne kontrowersje wśród wielu religii.

News/Seriale 26.06.2018

Dołącz do dyskusji (24)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...