Najciekawsze premiery ebooków ostatnich tygodni

Książki 07.06.2016
Najciekawsze premiery ebooków ostatnich tygodni

Najciekawsze premiery ebooków ostatnich tygodni

W sPlay regularnie przyglądamy się dla was najciekawszym literackim nowościom, dostępnym jako ebooki. W tym tygodniu wybraliśmy pięć interesujących tytułów, wśród których chyba każdy znajdzie coś dla siebie. 

mariusz szczygieł projekt prawdaProjekt: prawda – Mariusz Szczegieł

Nowa książka jednego z najbardziej znanych polskich reportażystów, Mariusza Szczygła, to – jak zapewnia wydawca – pozycja, jakiej na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było. Szczygieł bowiem poszukiwanie prawdy zaczyna od siebie, ale na tym nie poprzestaje. Wypytuje przygodnie poznanych ludzi, szpera w literaturze, sięga po klasyków. Wszystko po to, by poznać odpowiedzi na fundamentalne pytania. “Projekt: prawda” to swoisty kolaż składający się z miniatur opowiadających o życiu autora i życiu innych, a także książka w książce – powieść z 1959 roku „Portret z pamięci” zapomnianego dziś pisarza, Stanisława Stanucha.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788394311834″]

dwóch panów z branżyDwóch panów z branży – Katarzyna Czajka

Debiut literacki Katarzyny Czajki, w Internecie znanej jako Zwierz Popkulturalny. “Dwóch panów z branży” to efekt fascynacji kinem i ogromnej wiedzy na temat jego historii; opowieść o przyjaźni, historii i magii wielkiego ekranu osadzona w realiach międzywojennej Warszawy, w której dwóch niedoszłych prawników decyduje się założyć własne biznes i nie zbankrutować. Nie jest to zadanie łatwe, piętrzą się przeciwności losu, w tle rozgrywa się wielka historia, ale przyjaciele twardą trwają przy swoim postanowieniu.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379764044″]

nienasyconyNienasycony. Robert Lewandowski – Paweł Wilkowicz

Biografia najlepszego obecnie polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego. Zawodnik Bayeru Monachium i reprezentant kadry narodowej jest teraz na samym szczycie, ale dojście nań wymagało wielu poświęceń i samozaparcia. Jak choćby wtedy, gdy 10 lat temu w Legii Warszawa stwierdzono, że nie ma on zdrowia do wielkiego futbolu. “Nienasycony” to także opowieść o polskiej piłce, przedstawiona przez pryzmat jednostki wyjątkowej i wybitnej, ale też o sukcesie i jego cenie.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788326818639″]

warcraftWarcraft: Durotan – Christie Golden

Powieść, będąca oficjalnym prequelem filmu “Warcraft: Początek”, który do polskich kin wejdzie już 10 czerwca. To historia Klanu Mroźnego Wilka, który w skutek coraz surowszych zim, musi się mierzyć z malejącą populacją raciczników. Niespodziewane pojawienie się tajemniczego Gul’dana, snującego wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich dla Klanu, zmusza jego wodza do podjęcia dramatycznej decyzji: trwać przy swojej tradycji i historii, czy wyruszyć w nieznae?

[buybox-widget category=”book” ean=”9788365315403″]

beatlesi_powiescBeatlesi. Powieść – Lars Saabye Christensen

Największy międzynarodowy bestseller Larsa Saabye Christensena, autora “Półbrata” i “Odpływu”. Rok 1965. Na świecie szaleje beatlemania. Pochodzący z Oslo Kim, Gunnar, Seb i Ola, nierozłączni przyjaciele ze szkolnej ławy, chcą być jak słynna czwórka z Liverpoolu. Nie ma dla nich większego święta, niż wspólne słuchanie kolejnych piosenek i płyt słynnej grupy. Pewnego dnia, zainspirowani przez Beatlesów, chłopcy postanawiają założyć własny zespół. To niezwykła opowieść o młodości, marzeniach i dojrzewaniu, uznana za najlepszą norweską książkę 25-lecia.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788308058619″]

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...