Fedorowicz parodiuje upolitycznione Wiadomości na YouTube, ku uciesze opozycji

YouTube 20.05.2016
Fedorowicz parodiuje upolitycznione Wiadomości na YouTube, ku uciesze opozycji

Fedorowicz parodiuje upolitycznione Wiadomości na YouTube, ku uciesze opozycji

Nowoczesna Ryszarda Petru wyszła z kolejną inicjatywą, tym razem zorientowaną na internetowych wyborców. Na kanale YouTube tej formacji zostały opublikowane prześmiewcze „Nowe Lepsze Wiadomości”.

„Nowe Lepsze Wiadomości” są czytane głosem samego Jacka Fedorowicza – doskonale znanego satyryka i aktora, który odpowiadał za „Dziennik Telewizyjny” emitowany do 1995 do 2005 roku w TVP.

Chociaż stronie rządowej bardzo łatwo dyskredytować współczesną, słabą opozycję, tak sam Fedorowicz posiada wspaniałą kartę opozycjonisty Solidarności. Jego obecność w prześmiewczym materiale znacznie potęguje przekaz, który może spodobać się nie tylko wyborcom Nowoczesnej.

„Wiadomości” rozpoczynają się naprawdę czerstwo, ale warto dać im kilka minut.

Z gagu na gag robi się coraz ciekawiej. Chociaż materiał wideo nie należy do tych wysublimowanych i ambitnych, dwa – trzy razy coś zadrgało w kącikach moich ust.

Chociaż jesteśmy dalecy od politycznych ocen i stanowisk, warto podkreślić, że „Nowe Lepsze Wiadomości” to najpopularniejszy materiał Nowoczesnej na YouTube. Dotychczasowe klipy rzadko kiedy przekraczały barierę 1000 odtworzeń. Parodia serwisu informacyjnego ma ich z kolei już ponad 60 tysięcy. Bez dwóch zdań możemy więc pisać o zasięgowym sukcesie, który stale rośnie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (76)

76 odpowiedzi na “Fedorowicz parodiuje upolitycznione Wiadomości na YouTube, ku uciesze opozycji”

 1. Przezabawne.
  A Pan Petru mógłby się w końcu zająć jakimiś konstruktywnymi działaniami w tej opozycji, bo jak na razie mam poczucie zmarnowanego głosu. Zamiast liberalnego rozsądku w Sejmie, na który głosowałem, jakaś polityczna antypisowska ciamciaramcia i wspieranie inicjatyw jak powyższa, na poziomie poniżej kwejk.pl

   • To będzie miał pakiet ustaw na 2019, a nie, tak jak PiS, pakiet, którego jednak nie ma.

    A tak to tylko jęczy, narzeka i robi głupie happeningi, które w ogóle nie są konstruktywne. Dokładnie tego spodziewałem się po Platformie. Ale nie po to głosowałem na Nowoczesną. Petru sam się wpisuje w rolę, którą wymarzyły sobie dla niego prawicowe trolle.

   • No tak, po co coś robić jak można stwierdzić, że zły PiS i tak nie uzna…. Może niech chociaż spróbuje? Bo to na razie retoryka na poziomie studenciaka, który nie chodzi na zajęcia bo “ten wredny profesor i tak mnie obleje”. Żenada.

    • Ogólnie – KOD chodzi sobie w te i we wte, myślą że coś robią. Nie, tylko “cebulacko” narzekają. Nie dają alternatywy, nie działają projektami ustaw. Nic. A było jednak dla jaj na Korwina zagłosować…

     • W sumie tego się po nowoczesnej spodziewałem, dlatego głos na Kukiza poszedł.

     • I dobrze ulokowałeś. Z tego co widać Kukiz współpracuje z rządem, ale nie przyklaskuje na każdy pomysł.

     • I nie ma “odpowiedzialności partyjnej” tylko każdy może głosować jak mu się podoba.

     • No i za głosy na “dwie ręce” ludzie przepraszają, a nie walą w głupa jak to miało miejsce w ekipie PO jakiś czas temu. Ten poseł dalej jest na sali sejmowej.

     • Kto to jest Kukiz? Jak można na niego głosować? Dlaczego jak złamiesz nogę nie idziesz jej złożyć do szewca? “Rodzina słowem silna” – to jest wasz poziom. Zatrważające. On jest koalicjantem Pisu tak naprawdę.

     • A potrafisz napisać to jeszcze raz, tym razem bez bełkotu? Bo po takich komentarzach zaczynam myśleć, że wy jesteście po prostu naćpani…

     • Gdzieś wyżej podałem link, gdzie widać, że Kukiz ma jedynie trochę wiecej propozycji ustaw od .N i w żadnej formie aktywności nie są najgorsi, ale też i nie najaktywniejsi.
      Co do KOD… Zbierają chyba nadal podpisy pod swoimi propozycjami ustaw, w tym tej o TK. Korwin robi to samo :P.
      Naprawdę, następnym razem wejdź na stronę sejmu, tam masz przedstawione co kto złożył, policz i wiedz. Zarowno PiS jak i inni starają się zagiąć rzeczywistość na swoją modłę :P.

     • Hahahaha, co? XD propozycja ustaw = przedstawiona w sejmie. Jeśli chcesz kogoś hejtować, to nie wymyślaj chociaż głupot. Uwłacza to i mnie i Tobie :p

     • Nie, ja tak nie oceniam. Akurat to prawicowcy oceniali przez pryzmat jak to określiłeś “brudnopisów” kto jest leniwy, a kto nie :p

    • Żadna, powtarzam żadna ustawa nie przejdzie – PiS jest władzą totalną i patrząc na setki poprawek zgłaszanych przez opozycję do rządowych ustaw które są zarzynane przez PiS wątpię czy warto się starać… ?

     • Nic nie suprawiedliwia chamstwa.
      Wracając do meritum – jaki jest sens wprowadzania ustaw w tym układzie parlamentarnym? To tylko pusty gest – pokażmy, że coś robimy…

     • Jeśli mówienie o kimś, kto pobiera dietę poselską z także moich składek i nie zamierza nic robić “bo nie” żeby spierdalał to chamstwo to czym jest żerowanie na moich podatkach?kradzieżą? I tak, ma sens. Żeby ludzie zobaczyli, że jest lepsza alternatywa niż PiS. Bo na razie mamy bandę bezczelnych pajaców twierdzących, że reprezentują demokrację. A demokracja to była na wyborach i jakoś obrońcy tego uszanować nie potrafią. Swoją drogą koleś popierający Twoje poglądy niżej innego typa od śmieci zwyzywał. To jakoś Cię nie razi?

     • Zauważ, że nie znam Cię, nie jesteśmy na stopie koleżeńskiej, nie rozmawiamy prywatnie – czy w dyskusji np. z nieznajomym w pociągu też będziesz wulgaryzmów używał? No, ale jeśli nie zostałeś wychowany to nie jest miejsce, żeby Cię uczyć kultury osobistej…

      Druga sprawa – nie jestem omnipotentny, nie wiem kto kogo jak nazywa, nie czytam wszystkich dyskusji (zazwyczaj odpowiadam w jednym wątku a potem Disqus informuje mnie o odpowiedziach), moja praca nie polega na siedzeniu na forach i agitacji, mam inne zajęcia. Uważam, że ten zarzut jest bezpodstawną ucieczką od tematu.

      Jeśli chodzi o temat – czy demokracja była na wyborach? Oczywiście. Czy demokratyczny wybór legitymizuje każde działanie władzy? Na pewno nie. W historii było wiele rażących przykładów kiedy to demokratycznie wybrany np. kanclerz postępował bardzo hmm “niedemokratycznie” (przepraszam za eufemizm) – radzę zajrzeć do książek opisujących okres 1933-1945.

      Ustawy – pisanie ustaw w tej sytuacji jest taką samą hucpą jak wychodzenie z sali czy inne przedstawienia. Opozycja robi to co może robić – próbuję wywrzeć presję wewnętrzną i zewnętrzną na rząd Jarosława K. – co patrząc na histeryczne wrzaski Pani p.o. Premier im się bardzo dobrze udaje ;-)

     • Bądźmy szczerzy, tobie nie słowo “spierdalaj” przeszkadza a moje poglądy co do nieudolności opozycji. Po prostu nie masz jak tego ugryźć to się czepiasz tego jednego słowa i myślisz, że jesteś cwany bo znalazłeś “czuły punkt”, Nie, nie jesteś. A takie zagrywki są żenujące. Bo aż dwa akapity Ci to zajęło. A dwa kolejne nie mają nic wspólnego z tematem. Skoro KOD walczy o demokrację, to czemu mnie o zdanie nikt nie zapytał co o tym myślę?

     • Jak to nie ma wspólnego z tematem? :P Twierdzisz, że cyt. “A demokracja to była na wyborach i jakoś obrońcy tego uszanować nie potrafią.” – Hitler też został wybrany w demokratycznych wyborach i co postawa “szanowania” jego rządów jest demokratyczna? Przeszkadza Ci to i omijasz temat :P

      Maciej wrzucił podsumowanie pracy posłów poszczególnych partii – opozycja jakoś się nie leni, ale co tam, Ty wiesz swoje.

      Co do wulgaryzmów – nadal uważam, że okazujesz elementarny brak kultury osobistej, ale wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…

     • Bo jeżeli uważasz, że aktualny rząd kieruje się kryteriami demokratycznymi to siadaj w ostatniej ławce – niedostateczny z myślenia.

     • Jeśli uważasz, że jakikolwiek rząd coś takiego robił to musisz się przysiąść obok mnie.

     • Cierpisz na syndrom braku logicznego myślenia. To jest dzisiaj przypadłość ludzi młodych. Twój argument jest absurdalny. Nie dostrzegasz czegoś takiego jak różnica, czy np. stopniowanie pewnych spraw? To, że żaden rząd nie osiągnął ideału to fakt, jednak obecnie poziom jaki politycy reprezentują to jest absolutna tragedia. W przeszłości mieliśmy szczęście mieć cudownych i mądrych polityków jak:
      Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek i wielu innych. Dzięki takim ludziom jesteśmy tu gdzie jesteśmy – nie musimy stać w kolejkach na granicach, nie jesteśmy pod butem “wschodnim”. Ty tego nie doceniasz bo masz wszystko podane na tacy. Relatywizujesz dotychczasowe osiągnięcia ludzi w tym kraju. Kiedyś może się obudzisz. Widocznie 25 wolności to dla nas za dużo. To, że kiedyś politycy mieli wpływ na Telewizję Publiczną w 15% to nie to samo co w 100% – ale oczywiście nie widzisz różnicy.

     • Cierpisz na prostactwo i buractwo. To dzisiaj przypadłość idiotów uważających się za inteligentniejszych i lepszych od każdego kto “ma czelność myśleć inaczej niż oni”. Co komentarz to połowa jest pierdoleniem jaki to ja głupi jestem a ty mądry. Serio myślisz, że po czymś takim będę cię traktował jak kogoś z kim warto rozmawiać na jakikolwiek temat? Bo zasługujesz co najwyżej na lekceważące kpiny.

     • Jesteś wulgarnym niewychowanym niedouczonym człowiekiem. Argumentów zero i trochę wulgaryzmów. Sam wystawiasz sobie świadectwo.

   • To jest kukielka Balcerowicza a Balcerowicza juz wszyscy dobrze znaja i dlatego ten siedzi w cieniu. Pamiętam protesty “Balcerowicz musi odejść” i dlatego każdemu mowie żeby na sfetra glosu nie marnowal.

 2. Zboczenie zawodowe, ale macie troszkę namieszane w headerze w wersji sticky (na wejściu wygląda to lepiej, ale też są pewne błędy). Logo niby jest osadzone dobrze, ale tworzą się jakieś dziwne przestrzenie pod spodem przez co wizualnie wygląda jakby było za wysoko, kreska oddzielająca logo a menu ucina się przed końcem i jest innej długości niż ta oddzielająca ikonę szukajki od fejsa. Sama ikonka szukajki jest w dziwnym miejscu, wypadałoby aby była na linii menu lub wyśrodkowana w pionie (najlepiej), a wracając do tych dwóch linii przedziału to obie mogłyby się ucinać 3px/5px nad górą i dołem, ponieważ nie pasuje, aby stykały końców, bo sam header nie ma żadnych borderów.

 3. Osobiście wolę komunikaty Ministerstwa Prawdy. Duzo starsze i bardziej przewrotne w formie i tresci. Swietne nawiazanie do lat 50tych. Byl o tym artykul w splay?

 4. Informacje z Wikipedii o Federowiczu jakby kto zapomniał.

  “W 2010 i w 2015 był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi.
  W 2010 z rekomendacji klubu parlamentarnego PO powołany w skład rady programowej TVP.” Wiec co by nie powiedzieć przyganiał kocioł garnkowi. Zwykła obłuda i polska wiocha. A żarty na zmówienie polityczne to nieśmieszne suchary.

   • Goopi to jest człowiek co dyskutuje z faktami. I nic o żadnym prezesie nie wspominałem, podałem tylko informacje z Wikipedii. Natomiast PO, PiS i KOD to strony tego samego medalu który się nazywa koryto.

    • Pana Jacka znam osobiście. Od wielu lat. A ty dla mnie jesteś gnidą i tyle. Skoro pozwalasz sobie na ocenianie ludzi, których nie znasz to ja sobie też pozwalam. A tak w ogóle to nie na mszy? Won do kościoła!

     • Też znam p. Jacka i mam wątpliwości, cztytając Twój post, czy Twoja znajomość z nim mu odpowiada. Zero kultury…

     • Cieszę się że tak uważasz. Dopiero bym miał powód do wstydu jak bym myślał tak jak ty. Czasem paradoksalnie potoki gówna wychodzące z czyiś ust są miodem na uszy. A zresztą szkoda na ciebie czasu i idź sobie pospaceruj w KODowskich marszach rozczarowanych brakiem miejsca przy korycie i nie zapomnij pana Jacka którego znasz osobiście. Od wielu lat.

     • Lepsze to niż obrażać kogoś, bo nie zachwyca się KOD-em. To dopiero próżnia… Koleś nigdzie PiS-u nie popiera, ale krytykuje opozycję – zwyzywać i nazwać pisiorem. Nosz kurwa…

     • W wielu rzeczach się z tobą nie zgadzałem, ale z tym masz rację. Dla mnie PiS i PO czy Kod to końce tego samego kija.

     • Bo się zgadzać nie musisz, tak ten świat jest zbudowany, że jeden ma inną opinię a drugi inną. Ale wciskanie komuś, kto myśli inaczej jeszcze innych poglądów i walka z tym to już oznaka czystego debilizmu i chamstwa.

 5. Pamiętacie kto grał szpicla na podsłuchu w serialu Alternatywy 4 ? Nie nikt inny jak Pan Fedorowicz.Całe życie po drugiej stronie lustra.

 6. Hahaha. Nie, wróć, tutaj trzeba zapłakać nad głupotą tego pana. Tym bardziej zważając na fakt, jak wiadomości wyglądały za czasów rządów POkrak. Ale widzę, że lemingów i przedstawicieli KODu (czytaj ludzie z byłymi agentami/komuchami/służbami bezpieczeństwa w rodzinie) nie brakuje.

  “Z gagu na gag robi się coraz ciekawiej.”
  Ta? Bardzo biedne masz poczucie humoru.

  • „przedstawicieli KODu (czytaj ludzie z byłymi agentami/komuchami/służbami bezpieczeństwa w rodzinie) „
   Jesteś zindoktrynowanym debilem i śmieciem. obrażasz dobrych i mądrych ludzi

  • Jesli sie zarabia 2 koła brutto i pisze z darmowego wifi w galerii to ma się gdzieś, że w unii będą na nas pluli, bo i tak najdalszy wyjazd to podróż życia pociągiem na pogrzeb babci ze Szczecina. Ma się gdzieś reformę “ziemską” skoro jedyny planowany zakup ziemii to worek z biedronki do doniczki na balkonie kawalerki na 7 piętrze w blokowisku. Ma się gdzieś zakaz handlu w niedzielę skoro i tak cały dzień jako baranek boży w kościele na kolanach klęczy a na zakupy nie na za co wyskoczyć. A jak przy okazji można do….ać tym co całe życie mieli lepiej. Ja mam wspaniałą rodzine, świetnie prosperujacą firme, spory dom i 2 auta. PiS mi w tańcu nie przeszkadza, na razie. Przeszkadzają mi natomiast takie gnidy jak ty, bo są tu i teraz, koło mnie. Tak więc szoruj do kościoła pachołku. A jak już byłeś to kolejne dzieci robić i łapę wyciągać po kolejne 500 z moich pieniędzy nieudaczniku.

   • Chcesz zobaczyć zawszoną gnidę? Kup sobie lustro do tego swojego domu. Bo skoro nie potrafisz napisać komentarza bez ataku na wierzących to znaczy, że tym jesteś: zakompleksioną gnidą? Podsumujmy może “cudowne” dokonania poprzedniej ekipy? Bo Ty może i masz sobie jakąś tam firemkę, ale to MI od kilku lat zalega towar, który nie poszedł do Rosji z przyczyn polityki UE. I nie dość, że straciłem na towarze, to jeszcze przestrzeń magazynową mi to zajmuje. Do tego podniesienie podatków, wieku emerytalnego, oraz kradzież pieniędzy z OFE. Aaaa…. i doprowadzenie do upadku firm zaangażowanych w budowę autostrad. Z tego co napisałeś masz się za lepszego od niego. Nie, nie jesteś lepszy. Jesteś gorszy.

 7. Warto dodać, ze Fedorowicz robił ro w stanie wojennym i ludzie kopiowali to na kasetach VHS. te ciemne czasy wróciły i propaganda iw Dzenniku TVPIS jest gorsza niż w PRL.

  • A to pałowanie demonstrantów na marszach KOD… Tragedia… A media tego nie pokazują. Lis w łagrze siedzi a dla niepoznaki wsadzili jego sobowtóra….

   • no chyba nie powiesz, że Kurski nie cenzuruje wiadomości….. ten koleś ociera się o prokuraturę, a jest szefem telewizji publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...