Jennifer Lopez walczy o prawa kobiet w klipie “Ain’t Your Mama”

Muzyka 09.05.2016
Jennifer Lopez walczy o prawa kobiet w klipie “Ain’t Your Mama”

Jennifer Lopez walczy o prawa kobiet w klipie “Ain’t Your Mama”

Teledysk do najnowszego singla Lopez zachęca kobiety do walki o swoje: “Wstańcie z krzeseł i krzyczcie” – nawołuje wokalistka.

W klipie widzimy Jennifer zmywającą podłogę i prasującą koszulę w scenerii Ameryki lat. 50. Następnie obserwujemy ją w roli sekretarki, pracownicy biura oraz kobiety pracującej w fabryce.

Już w pierwszej zwrotce śpiewa:

I ain’t gonna be cooking all day, I ain’t your mama

Dodatkowo, na samym początku teledysku, Lopez wykorzystała fragmenty z przemówienia Hilary Clinton podczas Konferencji o prawach kobiet w siedzibie ONZ z 1995, w którym obecna kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych mówiła:

Prawa człowieka są prawami kobiet, a prawa kobiet są prawami każdego człowieka.

I choć widokowi Jennifer Lopez prasującej koszule trudno się oprzeć, to oczywiście jak najbardziej wspieramy jej przekaz.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Jennifer Lopez walczy o prawa kobiet w klipie “Ain’t Your Mama””

  1. Dziwne, że feministki walczą o prawa kobiet w USA, czy Europie, gdzie to prawie nie jest problemem, a przemilczają jak muzułmanie traktują swoje kobiety. Ich oczywiście nie można krytykować, bo to nie byłoby poprawne politycznie. Ale białych mężczyzn krytykować może każdy. Co do Hilary Clinton to jest to po prostu zakłamana polityczka. Walczy o to by kobieta oskarżająca o gwałt była zawsze wysłuchana, a sama zastrasza kobiety, które zgwałcił jej mąż.

    • Feministki zaczynają przypominać takich cwaniaczków ze szkoły. Biją i poniżają słabszych bo wiedzą że ci im ulegną. Natomiast boją się stanąć oko w oko z równym sobie (nie mówiąc już o silniejszym). Najgorsze że logicznie argumenty do nich nie trafiają. Co do piosenki to jest tragiczna, kiedyś za czasów mojej wczesnej, nastoletniej młodości uwielbiałam J.Lo. a teraz nie mogę jej słuchać, najgorsze że w miniony weekend ta piosenka chodziła mi po głowie przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...