Legendarny Prince nie żyje. Muzyk miał 57 lat

Muzyka 21.04.2016
Legendarny Prince nie żyje. Muzyk miał 57 lat

Legendarny Prince nie żyje. Muzyk miał 57 lat

Urodzony w 1958 roku muzyk znany pod pseudonimem Prince odszedł w wieku 57 lat. Piosenkarz i producent muzyczny znany z kontrowersyjnych występów scenicznych został znaleziony martwy w swoim domu w Minnesocie dziś o 9 rano tamtejszego czasu. 

Aktualnie nie jest znana przyczyna jego śmierci. Ciało muzyka jest badane. Ale faktem jest, że w ostatnich dniach Prince trafił do szpitala i zmagał się z ciężką odmianą grypy.

Prince to muzyk, który w swojej twórczości łączył wiele gatunków muzycznych. Grał od funku, poprzez soul aż po rockowe brzmienia. Jednymi z najpopularniejszych jego utworów są Purple Rain, Dirty Mind, Wanna Be Your Lover czy Take Me With U. Był gitarzystą, grał również na instrumentach klawiszowych i perkusji. Inspirował go Jimi Hedrix.

W swojej karierze muzycznej Prince został wielokrotnie nagrodzony za swoją twórczość, między innymi zdobył siedem statuetek Grammy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Legendarny Prince nie żyje. Muzyk miał 57 lat”

  1. Odszedł. Ale w pamięci ludzi pozostanie na zawsze. Na kasetach i płytach pozostanie na zawsze. Swoją twórczością, swoim wizerunkiem i swoją charyzmą sprawił, że (na swój sposób) będzie żył wiecznie.

    Aż jakoś tak w środku dziwnie. Jakby słońce świeciło i nagle zgasło. Słońce jest daleko, co mnie to obchodzi, ale jest. I ma być. A nagle gaśnie. Podobnie w przypadku Prince. Jakoś specjalnie nie słuchałem jego utworów, nie interesowałem się jego twórczością. Ale widziałem, że jest, że ma na koncie wiele bardzo dobrych kawałków. “Purple rain, purple rain” potrafię zanucić. Pamiętam, że jakiś odleglejszy czas temu zmienił swój pseudonim na jakiś dłuższy. Ale nie pamiętam na jaki. Nie będę specjalnie szukał na google’ach. A tutaj taka wiadomość. Niech spoczywa w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...