Sala Kinowa Premium – ruszyła polska, płatna wypożyczania filmów na YouTube

YouTube 18.04.2016
Sala Kinowa Premium – ruszyła polska, płatna wypożyczania filmów na YouTube

Sala Kinowa Premium – ruszyła polska, płatna wypożyczania filmów na YouTube

Do szerokiego wachlarzu serwisów VOD dostępnych w Polsce dołączyła Sala Kinowa Premium – kanał na YouTube z płatnym dostępem do filmów. 

Sala Kinowa Premium to pierwszy polski płatny kanał z filmami fabularnymi. Umożliwia on nie tylko wypożyczenie, ale również zakup wybranych produkcji. Cena w przypadku tej pierwszej opcji wynosi od pięciu do dziewięciu złotych i umożliwia odtworzenie wypożyczonego widowiska dowolną ilość razy w ciągu 48 godzin od pierwszego seansu. Nieograniczony dostęp do filmu, wiążący się z możliwością pobrania go na dysk twardy, daje wykupienie go, co jednak wiąże się z wyższymi kosztami – od 19 do 25 złotych. Płatności można dokonać za pośrednictwem Google Payments lub przy użyciu katy kredytowej/debetowej.

Na ten moment Sala Kinowa Premium nie ma zbyt bogatej oferty. Wybierać możemy spośród 54 produkcji – polskich i zagranicznych. Są wśród nich filmy nowsze, jak między innymi “Eskorta”, “Mały książę” czy “Demon”, jak i nieco starsze. Próżno szukać tam choćby klasyki, ale liczba dostępnych dzieł powinna się systematycznie zwiększać. Niemniej, przy tak skromnym wyborze, trudno wróżyć Sali Kinowej Premium sukces, tym bardziej, że konkurencja na rynku jest spora. Warto jednak śledzić rozwój tego kanału, bo mimo obecności licznych platform VOD w naszym kraju, wciąż do zagospodarowania pozostaje sporo miejsca.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (15)

15 odpowiedzi na “Sala Kinowa Premium – ruszyła polska, płatna wypożyczania filmów na YouTube”

 1. warto dodać, że istnieje jeszcze starsza wersja kanału Sala kinowa, nie w jakości HD, ale z mnóstwem dobrych, ambitnych filmów (dużo kina europejskiego), w pełni za darmo

 2. każda próba wystartowanie z serwisem VOD gdzie nie będzie najnowszych premier DVD jest porażką. Serwisy próbują się ubierać w ciuszki Wypożyczalni VHS/DVD, tyle ze wypożyczalnie te starały się mieć najnowsze produkcje jak najszybciej, a VOD dba o zapełnienie półek starymi filmami, które abo są do bani, albo nikt o nich nie słyszał.

  • Zgadzam się, jak tylko będzie serwis promujący najnowsze produkcje w dniu premiery to nie widzę problemu aby zapłacić 20 zł za film i oglądać go w domu

   • Przecież jest Chili. Filmy są zwykle kilka miesięcy po kinowej premierze a więc w okolicach wydania DVD. W promocjach można było dorwać np. wypożyczenie Mad Maxa czy Jurrasic World za 4 zł.

    • Z chili mam złe doświadczenie. Kiedyś w CDA były “bony” na parę filmów. Straciłem wszystkie by zobaczyć jeden film, który na 3 PC nie odtwarzał się prawidłowo. Była informacja o zakupie, i nic, nie można było odtworzyć. Spróbowałem raz z najtańszym filmem w ofercie, i to samo. Dlatego też na tą stronę nie zaglądam już.

     • Warto pisać do pomocy technicznej, nie robią problemów i próbują naprawdę pomóc, oprócz tego zawsze przesyłają kod zastępczy na ponowne wypożyczenie. Zdarzało mi się też że w ramach przeprosin (szerszy problem) dosyłali kod na dowolne wypożyczenie w najwyższej jakości z całej oferty serwisu. W sumie nie ukrywam że i mi powoli puszczają nerwy jak dwa filmy z rzędu nie idą, a na pomocy technicznej chyba mnie już kojarzą z imienia i nazwiska ;) Póki co jeszcze mnie “kupują” tymi darmowymi kodami, dopóki je przesyłają to w bilansie plusów i minusów u mnie jest na zero.

     • nawet jeżeli w pewnym momencie miałbym u niuch wszystko za darmo, to nie mam ochoty męczyć sie z filmem, moze pójdzie, może nie.

    • Słowo klucz to kilka miesięcy po premierze – skoro zamiar jest posiadania sali kinowej w domu, to oczekuje ze w owej sali będę mógł oglądnąć te same premiery co w kinie za rogiem, nawet za ta sama lub ciut wyższa opłata (bo przecież nie będę płacil za ilość osób które będą uczestniczyły w seansie ale za film) :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...