Najciekawsze albumy muzyczne ostatnich tygodni – TOP 7

Muzyka 18.04.2016
Najciekawsze albumy muzyczne ostatnich tygodni – TOP 7

Nowy Rasmentalism, Maleńczuk i Iggy Pop, niezwykle interesujący album koncepcyjny “Southern Family”, eksperymentalny beat tape Wasabeats… W ostatnich tygodniach ukazało się sporo bardzo ciekawych albumów, które szkoda byłoby przegapić. Przed wami subiektywny przegląd najciekawszych nowości muzycznych. 

1985 rasmentalism albumy muzyczne1985 – Rasmentalism

Najnowsza płyta hip-hopowego duetu Rasmentalism to także prawdopodobnie najlepszy krążek w dorobku. Dojrzały, pomimo sporej różnorodności poszczególnych utworów wewnętrznie spójny, ambitny tak w warstwie lirycznej, jak i muzycznej. Ras znakomicie łączy w swoich tekstach różne style i narracje, opowiadając dobre oraz trafiające do słuchaczy historie jak mało który raper, zaś Ment po mistrzowsku obudowuje rozbudowane dźwięki wokół rewelacyjnie dobranych sampli.

wasabeats wasabi albumy muzyczneWasabeats – Wasabi 

Intrygujący beat tape, na który składa się zbiór niewydanych wcześniej utworów Wasabiego, producenta związanego z wytwórnią Alkopoligamia. Na krążku usłyszymy arcyciekawe inspiracje, niebanalne połączenia i odważne eksperymenty. Wasabeats to muzyczna podróż po świecie, która otwiera na nowe brzmienia.

albumy muzyczne iggy popPost Pop Depression – Iggy Pop

Siedemnasty studyjny album Iggy’ego Popa ukazał się przed miesiącem i już został obwołany jednym z największych rockowych wydarzeń tego roku, a nawet jedną z najlepszych płyt w niezmiernie bogatym i różnorodnym przecież dorobku artysty. “Post Pop Depression” to powrót do korzeni, pełen charakterystycznych dla Iggy’ego brzmień, a jednocześnie krążek świeży i na swój sposób odkrywczy, pełen inspiracji twórczością Dawida Bowiego.

souther family albumy muzyczneSouthern Family – różni artyści

Wyprodukowana przez Dave’a Cobba składanka muzyczna, będąca w istocie niezwykle twórczym i interesującym albumem koncepcyjnym, opowiadającym o Południu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnych, ale też podejmującym tematy bardzo uniwersalne. Cobbowi do współpracy udało się zaprosić grono najlepszych tekściarzy związanych z gatunkiem country oraz kilku młodych, ale ambitnych i zdolnych muzyków, czego efektem jest fenomenalna, pełna nostalgii płyta.

j dilla albumy muzyczneThe Diary – J Dilla

“The Diary” to już szósty pośmiertny album z twórczością J Dilla. Znajduje się na nim materiał, który raper nagrał na początku XXI wieku, przez wiele lat uważany za zaginiony. Teraz mamy okazję, by sprawdzić te utwory. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich pośmiertnych płyt, na “The Diary” znalazły się wyłącznie kompletne kompozycje, nad którymi J Dilla sprawował pieczę od początku do końca, bez dogranych później podkładów.

book of shadows ii albumy muzyczneBook Of Shadows II – Zakk Wylde

Kontynuacja wydanego w 1996 roku solowego albumu legendarnego heavy metalowego gitarzysty. Magazyn Rolling Stones umieścił “Book Of Shadows II” na liście najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku. I – jak dowodzi udostępniony już materiał – absolutnie słusznie. To krążek dopracowany w każdym calu i przemyślany, który natychmiast pokochają miłośnicy gitarowych brzmień.

maleńczukJazz For Idiots – Maciej Maleńczuk

Maleńczuk, po licznych przymiarkach do rozmaitych gatunków, bierze się za bary z jazzem. Jazzem przystępnym, lekkim i takim, który bez trudu powinien dotrzeć do masowego odbiorcy. Bez wątpienia warto sprawdzić, jak to brzmi.

 

Wszystkie te albumy muzyczne dostępne są W platformie TIDAL, gdzie znajdziecie dużo więcej nowości muzycznych. A teraz za dostęp do tego serwisu nie musicie płacić. Każdy klient sieci Play może cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która dostępna będzie na jego smartfonie, także w wersji offline, bez potrzeby korzystania z internetu. Premium w TIDAL dla użytkowników Playa jest zupełnie za darmo aż przez całe dwa lata.
tidal-play

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...