“Księga dżungli” – Disney już planuje sequel

Film 12.04.2016
“Księga dżungli” – Disney już planuje sequel

“Księga dżungli” – Disney już planuje sequel

Raptem “Księga dżungli” trafiła do amerykańskich kin, już okazała się sporym sukcesem. I Disney zamierza kuć to żelazo, póki jest gorące, przymierzając się do nakręcenia sequela. 

“Księga dżungli” światową premierę miała 6 kwietnia. Jak dotąd zbiera bardzo pozytywne opinie, co zaowocowało między innymi wynikiem 100% w agregującym recenzje serwisie Rotten Tomatoes. Film chwalony jest między innymi za świetną oprawę audio-wizualną, doskonale prowadzoną narrację, mnogość zachwycających scen i wiarygodnych bohaterów – przypomnijmy, że mowa przede wszystkim o gadających zwierzętach. W innym popularnym serwisie tego typu, Metacritic, wypadkowa ocena produkcji jest nieco gorsza, ale wciąż bardzo dobra – 74%. Warto jednak zauważyć, że opublikowanych dotąd recenzji nie ma zbyt wiele, w związku z czym oceny te mogą jeszcze ulec zmianie, choć na jakieś drastyczne wahania raczej się nie zanosi.

Disney zamierza więc iść za ciosem i już planuje nakręcenie sequela. Na stanowisku reżysera miałby zasiąść Jon Favreau, a scenarzystą zostałby Justin Marks – obaj twórcy byli zaangażowani również w realizację części pierwszej i niewątpliwie w sporej mierze są odpowiedzialni za jej sukces.

księga dżungli top

Do polskich kin “Księga dżungli” trafi 15 kwietnia, czyli już w najbliższy piątek. W filmie występują między innymi Neel Sethi (Mowgli), Bill Murray (Baloo), Ben Kingsley (Bagheera ), Idris Elba (Shere Khan), Lupita Nyong’o (Raksha), Scarlett Johansson (Kaa) i Christopher Walken (Król Louie).

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na ““Księga dżungli” – Disney już planuje sequel”

 1. A nie było by lepiej nakręcić od razu ze 3 kolejne części i puszczać je co rok tak jak to będzie w przypadku cyklu Avatar?

  W serwisie film.onet.pl w artykule z 2013 roku możemy przeczytać, że:

  http://iv.pl/images/42107798402280847706.jpg

  Tutaj co prawda chodzi o Księgę Dżungli, ale zaledwie niemal tydzień po światowej premierze filmu – czytam, że już planują kolejną część?

  Nie no, oczywiście to wspaniała wiadomość!

  • Pewnie planowali już wcześniej, tylko chcieli się upewnić.

   A nie przesunęli którejś z premier Avatara przez Gwiezdne Wojny? (albo na odwrót?)

   Takie kręcenie wielu części to nie jedynie Avatar (chociaż tutaj pierwszy raz słyszę o 3 częściach jednocześnie, zwykle były dwie), bo choćby Powrót do przyszłości, Piraci z Karaibów czy Matrix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...