Zack Snyder przemieni “300” w serię o wielkich konfliktach?

Film 21.03.2016
Zack Snyder przemieni “300” w serię o wielkich konfliktach?

Zack Snyder przemieni “300” w serię o wielkich konfliktach?

W 2006 roku Zack Snyder nakręcił “300”, ekranizację komiksu Franka Millera, opowiadającą o bitwie pod Termopilami. Osiem lat później doczekaliśmy się kontynuacji serii z rąk Noama Murro, która ukazała się pod tytułem “300: Początek imperium”. Jak donosi Collider, możemy spodziewać się, że Snyder chętnie nakręci serię o wielkich historycznych konfliktach, która przeniesie nas poza antyczną Grecję.

Snyder powiedział, że jakiś czas temu zastanawiał się nad nakręceniem filmu, który opowiedziałby o Jerzym Waszyngtonie. Stwierdził także, że rozważał też stworzenie obrazu o bitwie pod Alamo, która rozegrała się w pierwszej połowie XIX wieku i w której udział wzięli wojsko Republiki Meksyku i niewielkie zbuntowane siły teksańskie, a także produkcji poświęconej bitwie w Chinach.

Snyderowi nie brak pomysłów, a wszystkie one świetnie pasują do konwencji przyjętej w “300”. Film z 2006 roku mógłby stać się początkiem cyklu-antologii, która przybliżyłaby widzom światowe konflikty, dziejące się na przestrzeni wieków. Pomysł jest ciekawy, a Synder, reżyser “300”, wydaje się być w tym wypadku właściwą osobą na właściwym miejscu.

300 rise of an empireW tym roku w kinach Polacy zobaczą jeden film Zacka Snydera. Już 1 kwietnia na wielkie ekrany wkroczy “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, opowiadający o dwóch czołowych superbohaterach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Zack Snyder przemieni “300” w serię o wielkich konfliktach?”

 1. Już się przestraszyłem że będą robić z tego tasiemca w stylu Szybcy i Wściekli :) Pomysł mi się podoba, jest wiele wydarzeń historycznych które można by opowiedzieć w przekolorowanym stylu “300”. I taka mała nadzieja aby ktoś z Polski wybrał sie do reżysera z walizką pieniędzy i pomysłem :)

 2. 300 było oparte na komiksie i nie ma żadnych walorów historycznych. Spartanie jak i reszta Greków walczyli w szyku falangi – coś jak kombajn skrzyżowany z walcem. Film i komiks pokazują Spartan łamiących szyk, co było najgorszym możliwym błędem. Głównym narzędziem do walki by włócznie, a nie miecze, które w tamtych czasach nadawały się jedynie do pchnięć, czyli były taką krótką dzidą. Świetnie opisał działanie falangi Steven Pressfield w Ognistych Wrotach. Nakręcić film na podstawie tej powieści to byłoby coś.

  • A czy taka pzrekoloryzowana historia nie jest najlepszą formą podania tak krótkiego elementu wydarzenia? Jedna bitwa w kinie czy na kartach komiksu byłaby strasznie nudna.

   • czy taka pzrekoloryzowana historia nie jest najlepszą formą
    to nie jest przekoloryzowana historia to jest błędna historia – tam wszystko jest źle od faktów historycznych po sposób walki

    “tak krótkiego elementu”
    ta bitwa trwała parę dni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...