Efekt Deadpoola? “Lobo” ma następną szansę, by trafić do kin

Film 17.03.2016
Efekt Deadpoola? “Lobo” ma następną szansę, by trafić do kin

Efekt Deadpoola? “Lobo” ma następną szansę, by trafić do kin

O filmowym “Lobo” mówiło się od dawna, od czasu do czasu pojawiały się nawet konkretne plany dotyczące ekranizacji, jednak jak dotąd nic z nich nie wyszło. Wygląda na to, że niebawem może się to zmienić. 

Świat – przynajmniej zdaniem wytwórni filmowych – nie był dotąd gotowy na “Lobo” na wielkim ekranie. Ogromny sukces “Deadpoola” przetarł jednak szlaki dla superbohaterskiego kina z kategorią wiekową R, oznaczającą, że osoby poniżej 17. roku życia mogą oglądać film jedynie z rodzicem lub pełnoletnim opiekunem, i pomysł zekranizowania tej komiksowej serii nie tylko ożywa, ale też powoli nabiera konkretnych kształtów.

lobo 2

Warner Bros. głośno mówi o kolejnej próbie stworzenia filmu “Lobo” i na mówieniu wcale się nie kończy – studio zatrudniło już scenarzystę projektu. Wybór jest jednak dość kontrowersyjny, padło bowiem na  Jasona Fuchsa, który ma koncie “Epokę Lodowcową 4” i “Piotrusia. Wyprawę do Nibylandii”, a więc filmy skierowane raczej do młodszych widzów. Fuchs jest także odpowiedzialny za scenariusze do “Wonder Woman” i “Luna Park”, ale obie produkcje trafią na antenę dopiero w 2017 roku, nie wiadomo zatem, jaki poziom będą reprezentować. Fuchs dostał od Warner Bros. wolną rękę i ma napisać ekranizację “Lobo” od nowa, pomijając dotychczasowe materiały, powstałe w trakcie poprzednich przymiarek do filmu.

Lobo jest obdarzonym niezwykłym intelektem kosmitą pochodzącym z planety Czarnia, międzygalaktycznym łowcą głów i płatnym mordercą. To arogant i miłośnik brutalnych rozwiązań, który nie uznaje kompromisów. Po raz pierwszy pojawił się w czasopiśmie Omega Men vol.1 #3 w czerwcu 1983, z czasem doczekał się własnej serii wydawniczej, która przyniosła mu dużą popularność.

Teksty, które musisz przeczytać:

Muszę coś wyznać: wkurza mnie społeczny odbiór filmu „Joker”

Domyślam się, że na świecie są o wiele poważniejsze problemy i zagadnienia, ale w moim małym świecie kino zajmuje ważne miejsce. A gdy widzę, że jakiś film jest niewłaściwie odbierany i komentowany przez widzów i, przede wszystkim, media, coś się zaczyna we mnie delikatnie burzyć. Obecnie ma to miejsce przy okazji premiery filmu „Joker”.

Felieton/Film 09.10.2019

Dołącz do dyskusji (8)

8 odpowiedzi na “Efekt Deadpoola? “Lobo” ma następną szansę, by trafić do kin”

  1. I muszą kombinować ze scenarzystami, bez sensu. Niech wezmą kogoś od komiksów z Lobo, np. Alana Granta, albo Johna Wagnera i będą mieli scenariusz “wyłącznie dla dojrzałego widza! SERIO!”

  2. “[…]obdarzonym niezwykłym intelektem”, LOBO?

    Przecież to poziom kibola, założyć mu czapkę wpierdolkę i mamy prawilnego bohatera :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...