Skorzystaj ze Storytel i pożegnaj się z nudą. Najciekawsze nowe audiobooki dostępne w abonamencie

Audiobooki 10.03.2016
Skorzystaj ze Storytel i pożegnaj się z nudą. Najciekawsze nowe audiobooki dostępne w abonamencie

Storytel oferuje użytkownikom nieograniczony dostęp do setek audiobooków w cenie abonamentu. Liczba dostępnych tytułów jest systematycznie powiększana, w związku z czym nawet ci, którzy na książkach mówionych zjedli zęby, znajdą tu coś dla siebie. Wzięliśmy pod lupę najciekawsze nowości w Storytel – przed wami kilka rewelacyjnych pozycji. 

Gwiezdny pył

gwiezdny pył“Gwiezdny pył” to powieść fantasy – choć być może w tym wypadku bardziej adekwatnym określeniem byłoby: baśń – autorstwa znakomitego brytyjskiego pisarza i scenarzysty, Neila Gaimana. Tristran Thorn, by zdobyć serce ukochanej, gotowy jest na wszystko – włącznie z przyniesieniem jej gwiazdy, która pewnej nocy spadła z nieba. By to zrobić, musi wyruszyć w długą i ryzykowną podróż do nieznanej krainy, w której nic nie jest takie, jakim to sobie wyobrażał. Przygotowane przez Sound Tropez wydanie to jak zawsze więcej niż po prostu audiobook – to niezwykłe doświadczenie, przy którym bawić będą się starsi i młodsi odbiorcy.

Przesłuchaj fragment 

Świat równoległy

świat równoległyBy zrozumieć świat, upraszczamy go sobie, wyjaśniamy za pomocą zjawisk, które znamy, a to, czego nie umiemy – lub nie chcemy – przyswoić, wyrzucamy poza nawias świadomości. Tymczasem świat bywa o wiele bardziej skomplikowany, niż byśmy sobie tego życzyli. Książka Tomka Michniewicza to zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Zabiera ona czytelnika w podróż po równoległym wszechświecie – tym rzeczywistym, odartym z medialnej otoczki i grubej warstwy myślowych schematów, stereotypów i uprzedzeń – do miejsc, które wydaje nam się, że znamy dobrze. No właśnie – wydaje się.

Przesłuchaj fragment 

Kim jest Max Winckler?

kim jest max wincklerTrzymający w napięciu thriller, którego akcja rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Tytułowy bohater, Max Winckler, usiłuje zrozumieć zagadkę dręczących go koszmarów i symboli w nich obecnych. W poszukiwaniu rozwiązania wyrusza do Łodzi, gdzie czekają na niego szokujące odkrycia. Głosów postaciom udzielili tu między innymi Piotr Fronczewski, Marian Dziędziel i Mariusz Benoit. Trwające niemal dwie godziny słuchowisko to idealny tytuł dla wszystkich miłośników historii pełnych tajemnic.

Przesłuchaj fragment

Koniec defilady. W przededniu zmian

koniec defiladyPierwsza część słynnego cyklu Forda Madoksa Forda, sagi o angielskim dżentelmenie. Christopher Tietjens to arystokrata z zasadami, wierzący w honor, wierność i przyjaźń, który nie potrafi się odnaleźć w świecie pełnym obłudy, fałszu i przemian, rujnujących wszystko, na czym zbudował swój charakter. Nie przeciwstawia się jednak realiom, poddaje się im, trwając w zgodzie ze sobą. Traci przez to ukochaną żonę, która zdradza go z przyjacielem oraz reputację. Na horyzoncie pojawia się nowa miłość, jednak wielkimi krokami nadchodzi także konflikt, który w historii zapisze się jako I wojna światowa. Na podstawie książki powstał popularny serial telewizyjny produkcji BBC z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Przesłuchaj fragment 

The Walking Dead. Upadek Gubernatora. Część pierwsza

the-walking-dead-zywe-trupy-upadek-gubernatoraThe Walking Dead zaczynało jako – znakomity – komiks, a za sprawą zdobytej dzięki serialowi popularności szybko zaczęło podbijać kolejne rynki, jak choćby gry wideo czy właśnie książki (w tym wypadku: mówione). Te nie odtwarzają bezsensownie fabuły pierwowzoru, a oferują odbiorcom nowe historie, z których niektóre rozwijają wątki zaprezentowane w oryginale. “Upadek…” rozwija postać Gubernatora, uważaną za jednego z najciekawszych komiksowych antagonistów wszech czasów. To trzecia część serii – poprzednie: “Narodziny Gubernatora” oraz “Drogę do Woodbury” również znajdziecie w ofercie Storytel.

Przesłuchaj fragment 

Ofiara Polikseny

ofiara-poliksenyPierwszy tom przygód słynnego antropologa, cynika i pijaka – Mario Ybla. Grupa archeologów odkrywa szkielet, który zidentyfikowany zostaje jako szczątki mitycznej Polikseny, branki Achillesa. To epokowe wydawać by się mogło odkrycie ma jednak przykre konsekwencje. Niebawem ginie jedna z członkiń grupy, znaleziona z poderżniętym gardłem. I zanosi się na to, że na jednym trupie wcale się nie skończy. Czy to możliwe, że ktoś składa z ludzi ofiary, naśladując dawne rytuały? Intrygujący, pełen napięcia kryminał Marty Guzowskiej czyta znakomity Roch Siemianowski.

Przesłuchaj fragment 

Teksty, które musisz przeczytać:

Zadebiutowała aplikacja Lecton od Audioteki. Wygodny dom dla podcastów i audiobooków

Rynek e-booków i audiobooków w Polsce nigdy nie osiągnął wielkości choćby zbliżonej do tej na Zachodzie. Również w naszym kraju można jednak znaleźć wielu fascynatów książki mówionej, którzy nie wyobrażają sobie podróży bez pary dobrych słuchawek i kilku nowych tytułów w bazie. Dla nich oraz wielbicieli podcastów ruszyła właśnie nowa aplikacja Lecton.

News/Mobile 22.05.2018

Dołącz do dyskusji (2)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...