Już dziś posłuchasz nowego albumu Iggy’ego Popa – “Post Pop Depression”

Muzyka 10.03.2016
Już dziś posłuchasz nowego albumu Iggy’ego Popa – “Post Pop Depression”

Nowa płyta legendarnego muzyka, Iggy’ego Popa, swoją oficjalną premierę ma 18 marca 2016 roku. Jednak już dziś można posłuchać dziewięciu kawałków, które znalazły się w albumie, zatytułowanym “Post Pop Depression”. 

“Post Pop Depression” to siedemnasty krążek solowy Iggy’ego Popa. Praca nad albumem rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Produkcją “Post Pop Depression” zajął się Joshua Homme, amerykański gitarzysta, producent i członek grupy Kyuss. Nowy krążek Iggy’ego Popa nawiązuje swoim stylem do jego dwóch albumów z lat 70. XX wieku. Mowa tu o “The Idiot” i “Lust for Life”. Obie płyty powstały we współpracy z Dawidem Bowie’em, który był ich producentem. W trakcie produkcji nowego krążka Homme miał dostęp do materiałów, które powstały w trakcie współpracy Iggy’ego Popa ze zmarłym w tym roku artystą. I rzeczywiście, trudno nie odnieść wrażenia, że na “Post Pop Depression” słychać gdzieś echo Bowie’ego.

Nowy album Iggy’ego Popa posłuchacie, klikając TUTAJ, lub odtwarzając utwory w poniższym boksie.


Iggy Pop jest jednym z najbardziej znanych rockowych artystów. W swojej karierze, zarówno solowej jak i podczas współpracy z zespołem The Stooges, wydał ogółem kilkadziesiąt albumów. Jest wzorem dla wielu muzyków, choćby dla lidera grupy Red Hot Chili Peppers, Anthony’ego Kiedisa, który niejednokrotnie powtarzał, że jego inspiracją jest właśnie Iggy Pop.

Teksty, które musisz przeczytać:

Najciekawsze albumy muzyczne ostatnich tygodni – TOP 7

Nowy Rasmentalism, Maleńczuk i Iggy Pop, niezwykle interesujący album koncepcyjny “Southern Family”, eksperymentalny beat tape Wasabeats… W ostatnich tygodniach ukazało się sporo bardzo ciekawych albumów, które szkoda byłoby przegapić. Przed wami subiektywny przegląd najciekawszych nowości muzycznych. 

Muzyka 18.04.2016

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...