Poznaj historię magii w USA. J.K. Rowling ruszyła z nowym cyklem tekstów

Książki 10.03.2016
Poznaj historię magii w USA.  J.K. Rowling ruszyła z nowym cyklem tekstów

Jak prezentuje się historia magii w Ameryce Północnej? Jaki wpływ mieli na nią osadnicy z Europy? Jak wyglądają magiczne społeczności w USA? J. K. Rowling zaprasza czytelników w podróż w nieznane. 

Brytyjska pisarka J. K. Rowling, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zaczęła udostępniać na stronie internetowej Pottermore teksty poświęcone nieznanej dotąd historii magii w Ameryce Północnej. Odsłaniają one zatem część znanego z Harry’ego Pottera uniwersum, które dotąd było osnute aurą tajemnicy. Dotychczas ukazały się dwa artykuły – docelowo ma być ich dwa razy więcej – oba dostępne niestety wyłącznie w języku angielskim. Pierwszy z nich opowiada o magii w Ameryce od XIV do XVII wieku, drugi skupia się przede wszystkim na wieku XVII.

fantastic-beasts-where-to-find-them-logo

Z tekstów J. K. Rowling możemy dowiedzieć się między innymi tego, że czarodzieje byli świadomi istnienia Ameryki na dużo przed tym, jak odkryli ją mugole. Artykuły opowiadają o tym, jak wyglądała magia rdzennych mieszkańców USA i wpływ na nią europejskich osadników. Autorka pochyla się także nad słynnymi procesami czarownic. “Historia Magii w Ameryce Północnej” to część akcji promującej film “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć“, który trafi do kin w listopadzie 2016 roku i którego akcja rozgrywać się będzie właśnie na tym kontynencie.

Wszystkie teksty J. K. Rowling znajdziecie na Pottermore. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...