Ian McShane w serialu “Amerykańscy bogowie”. Ekranizacja zapowiada się wybornie

Seriale 03.03.2016
Ian McShane w serialu “Amerykańscy bogowie”. Ekranizacja zapowiada się wybornie

To nie ma prawa się nie udać. Informacje dotyczące powstającego od kilku miesięcy serial “Amerykańscy bogowie” nieustannie nastrajają optymistycznie. Najpierw dowiedzieliśmy się, że jego współscenarzystą będzie sam Neil Gaiman, teraz zaś ogłoszono, że w jednej z głównych ról wystąpi genialny Ian McShane. 

Ian McShane to brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy. Znany jest między innymi z roli Ala Swearengena z serialu „Deadwood”, Czarnobrodego z „Piratów z Karaibów” czy Walerana Bigoda z ekranizacji powieści Kena Folletta, „Filary Ziemi”. W “Amerykańskich bogach” McShane, którego wkrótce będziemy mogli oglądać w nowym sezonie “Gry o tron”, wcieli się w Pana Wednesday – postać,  podającą się za wojennego uchodźce, byłego boga i króla Ameryki.

amerykańscy bogowie

Serial “Amerykańscy bogowie” jest adaptacją powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Jej głównym bohaterem jest Cień, który kończy odsiadywać wyrok w więzieniu. Dwa dni przed opuszczeniem zakładu karnego dowiaduje się o śmierci swojej żony. Wracając do domu spotyka Pana Wednesday, który zatrudnia go jako swojego ochroniarza. Wspólnie wyruszają w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych.

Serial realizowany na zlecenie stacji Starz. Showrunnerami są Bryan Fuller („Hannibal”) i Michael Green („Gotham”), którzy napiszą również scenariusze do większości odcinków – wyjąwszy te, za które odpowiedzialny będzie sam Gaiman. Premiera odbędzie się w 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ruszyły prace nad drugim sezonem Amerykańskich bogów. Neil Gaiman silnie zaangażowany w produkcję

Amerykańscy bogowie szybko okazał się jednym z najbardziej szalonych i interesujących seriali na rynku. Pierwszy sezon odniósł spory sukces, gdy jednak okazało się, że z pracy nad kolejną częścią zrezygnowali Bryan Fuller i Michael Green wielu fanów obawiało się o jakość drugiej odsłony. Na pocieszenie otrzymali jednak obietnicę większego zaangażowania Neila Gaimana.

News/Seriale 30.04.2018

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...