Fani Dark Souls nie mogą wybaczyć Namco potwora, jakim jest darmowe Slashy Souls na Androida oraz iOS

Mobile 02.03.2016
Fani Dark Souls nie mogą wybaczyć Namco potwora, jakim jest darmowe Slashy Souls na Androida oraz iOS

Fani Dark Souls i Demon’s Souls to prawdziwy skarb, zaangażowany w promocję i rozwijanie swojej ulubionej, wymagającej serii. Taki skarb należy pielęgnować, zamiast eksperymentować na nim jak na otwartym ciele. Inicjatywa wydawcy, w postaci mobilnego Slashy Souls, to jeden krok za daleko.

Darmowa gra nie jest częścią kanonu Dark Souls. Zamiast tego, korzysta z „podobnych motywów”, zamieniając wymagającą rozgrywkę w trójwymiarowym środowisku na wariację endless runnera w prostym 2D. Idealny format dla produkcji mobilnych, ale przy okazji prawdziwa herezja w oczach zagorzałych fanów.

Slashy Souls zostało zbombardowane niskimi ocenami przez weteranów gier From Software.

Graczom zdecydowanie nie spodobał się flirt wydawcy z mobilnymi platformami, wykorzystując markę i klimat serii. Pomimo braku powiązania spójnym uniwersum, Slashy Souls i tak wygląda jak gra złożona ze zlepków poprzednich odsłon Dark Souls. Nawet przeciwnicy są do bólu podobni, co dopiero wspominać o tłach. Mobilna produkcja gra na popularności serii, co widać od samego początku.

Niestety, zbieżność otoczenia i klimatu to jedyna zaleta Slashy Souls. Produkcja nie jest w stanie obronić się jako dobra gra. To zdanie nie tylko moje, ale mas posiadających Androida. W momencie pisania tej wiadomości Slashy Souls może pochwalić się oceną 2,6 na 5. W Google Play przeważają negatywne noty, będące najlepszym wyrazem tego, co fani sądzą o inicjatywie Namco Bandai.

Zazwyczaj aplikacja mobilna stanowi dopełnienie stacjonarnej produkcji. W tym przypadku Dark Souls 3, które ukaże się już za miesiąc. Niestety, Slashy Souls jest czymś znacznie gorszym. To jazda bez trzymanki na popularności marki, bez żadnej umiejętności i doświadczenia. Taki lekkomyślny rajd nie mógł się dobrze skończyć.

Oczywiście, jeżeli jesteś fanem serii Dark Souls, sam możesz przekonać się o jakości Slashy Souls. Darmową aplikację pobierzesz z poniższych odsyłaczy:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...