Z okazji 20-lecia marki Pokemon, twórcy udostępniają za darmo Pokemon: The First Movie. Oraz masę sezonów

Film 09.02.2016
Z okazji 20-lecia marki Pokemon, twórcy udostępniają za darmo Pokemon: The First Movie. Oraz masę sezonów

The Pokemon Company celebruje 20-lecie marki Pokemon. Z tej okazji firma zapowiedziała kilka gier, pokazała ciekawe reklamy oraz podjęła serię pomniejszych inicjatyw. Jedną z nich jest udostępnienie kultowego Pokemon: The First Movie, zupełnie za darmo, na oficjalnej witrynie.

Przygotujcie się, nadciąga atak nostalgii. Na pierwszych pełnometrażowych Pokemonach byłem w kinie, traktując wycieczkę do miejskiego ośrodka jak przygodę życia. Mew i Mewtwo, dwa legendarne Pokemony, o których wizerunki na kapslach zabijały się wszystkie dzieciaki w szkole, nareszcie przestaną być tajemnicą! Do teraz pamiętam, że nasze pielgrzymki do kina przypominały wycieczki szkolne. Zainteresowanie było gigantyczne.

Pokemon: The First Movie zadebiutowało w polskich kinach w 2001 roku. Dwa lata po amerykańskiej premierze.

Od tego czasu uniwersum Pokemon wzbogaciło się o 17 (!!!) kolejnych filmów pełnometrażowych. Pamiętam, że obejrzałem jeszcze drugą i trzecią z kolei produkcję, po czym najzwyczajniej w świecie „wypadłem z obiegu”. Nowe generacje sympatycznych stworków coraz mniej przypadały mi do gustu. Nie będę oryginalny, jeżeli stwierdzę, że dla mnie prawdziwe Poki to właśnie te pierwsze 151 gatunków.

pokemon the first movie

Z okazji 20-lecia marki, The Pokemon Company proponuje sentymentalną wycieczkę do 2001 roku, z oficjalnym filmem Pokemon: The First Movie. Ten jest do zobaczenia zupełnie za darmo, z opcjonalnymi napisami w języku angielskim. Aby sprawić sobie przyjemność, wystarczy wejść na oficjalną witrynę Pokemonów i uruchomić odtwarzacz w przeglądarce.

Współcześnie z Pokemonami mam kontakt jedynie na moim 3DS-ie. W dodatku sporadycznie. Z tego powodu chyba nigdy nie byłem na oficjalnej witrynie tej marki. Zdziwiłem się więc, że na linkowanej stronie bez żadnego problemu (i zupełnie za darmo) można obejrzeć również odcinki anime. Witryna oferuje olbrzymią bibliotekę w języku angielskim. Jeżeli wasza pociecha dalej przepada za sympatycznymi stworkami, to świetny pomysł, aby zachęcić ją do szlifowania języka obcego.

Bezpłatne Pokemon: The First Movie

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie tylko GTA V. Te popkulturowe marki zarobiły najwięcej

Wieści o tym, że gra Grand Theft Auto stała się najbardziej rentownym pojedynczym produktem rozrywkowym w historii, zainspirowała mnie do zbadania tego, które popkulturowe franczyzy przyniosły najwięcej pieniędzy. A mówimy o kwotach zawrotnych i markach znanych przez niemal wszystkich. 

Top/Film 10.04.2018

Dołącz do dyskusji (7)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...