Najciekawsze e-booki ostatnich tygodni. Subiektywny przegląd nowości

Książki 05.02.2016
Najciekawsze e-booki ostatnich tygodni. Subiektywny przegląd nowości

W minionym tygodniu na polskim rynku ukazało się sporo wartych uwagi e-booków, dlatego też postanowiłem uzupełnić opublikowaną niedawno listę mojej redakcyjnej koleżanki, dodając do niej także kilka tytułów, które – moim zdaniem – niesłusznie pominęła. 

hollywood bukowski“Hollywood” – Charles Bukowski

Wraz ze wznowieniem “Hollywood” doczekało się także wersji elektronicznej. Kto zna twórczość Bukowskiego, ten wie, że warto sięgnąć i po ten tytuł – tym bardziej, że swego czasu obwołany został jedną z najlepszych książek o amerykańskiej Fabryce Snów i w dużej mierze był inspiracją twórców serialu “Californication”. “Hollywood” to dosadna powieść-satyra na świat pełen zakłamania i obłudy.

 

fale virginia woolf“Fale” – Virginia Woolf

Coś dla prawdziwych pasjonatów literatury. “Fale” znakomitej angielskiej artystki Virginii Woolf to opowieść, którą odczytywać da się na wiele sposobów i do której można wracać wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś innego. Tytuł ten, uchodzący za arcydzieło modernizmu, jest jednym z najbardziej eksperymentalnych tekstów Woolf, wykorzystującym i mieszającym wiele form narracji i mocno skoncentrowanym na budowaniu głębi psychologicznej postaci.

wszystkie drogi prowadzą do kairu ebook“Wszystkie drogi prowadzą do Kairu” – Olen Steinhauer

Międzynarodowy bestseller. Powieść szpiegowska czerpiąca z klasyki gatunku, w której nie brak także elementów świeżych. Niezwiązane ze sobą losy kilku bohaterów – żony zamordowanego dyplomaty, agenta CIA i analityka służb specjalnych – splatają się w Kairze. Choć każdy z nich ma własne cele, szybko okazuje się, że mają one ze sobą wiele wspólnego. Sporo tu odwołań i nawiązań do aktualnej sytuacji politycznej na świecie, ciekawie nakreślonych postaci i dobrze napisanej akcji.

 

linia serc rainbow rowell“Linia serc” – Rainbow Rowell

Rainbow Rowell, autorka takich książek jak między innymi “Eleonora i Park” oraz “Fangirl” powraca z nową powieścią. “Linia serc” to pełna ciepła i humoru opowieść o miłości… zwyczajnej. Takiej, w której jest miejsce i na romantyczne uniesienia i ogromne szczęście, ale także na nieporozumienia, kłótnie i rutynę.

 

 

ślepe stado“Ślepe stado” – John Brunner

Wydane w rewelacyjnej serii “Artefakty” “Ślepe stado” to kolejna klasyczna powieść Johna Brunnera przedstawiająca wizję przyszłości, która jest coraz bliższa spełnienia. Świat w “Ślepym stadzie” jest skażony, powietrze zatrute, a władzę nad nim sprawują korporacje, zarabiając olbrzymie pieniądze na sprzedaży filtrów do wody, masek do oddychania czy organicznej żywności. Działający w podziemiu ruch ekologiczny, czasem posuwający się do metod terrorystycznych, potrzebuje nowego lidera, który poprowadzi go w bój przeciwko niszczącym środowisko firmom. Odpowiednią osobą na to stanowisko wydaje się Austin Train, ten jednak ma własny plan.

długa utopia“Długa Utopia” – Terry Pratchett, Stephen Baxter

Czwarta część serii science-fiction zapoczątkowanego powieścią “Długa ziemia”. Jest połowa XXI wieku. Po ogromnym wstrząsie Dnia Przekroczenia i po erupcji superwulkanu Yellowstone, ludzkość sięga wciąż dalej w Długą Ziemię. Społeczeństwo ewoluuje, na zniszczonej Ziemi Podstawowej i poza nią. Era nowych kolonistów może się jednak wkrótce skończyć, bowiem nieustannie pojawiają się nowe wyzwania i zagrożenia.

 

odwrocony-swiat-b-iext30769606“Odwrócony świat” – Christopher Priest

Kolejna odsłona serii “Artefakty”. Ruchome miasto przemierza zrujnowany świat po torach, które trzeba stale przed nim układać, a następnie usuwać. Nie może się zatrzymać, bowiem bezruch oznaczać będzie jego zagładę. Miasto jednak coraz bardziej zwalnia, a dotychczas nieświadomi tego mieszkańcy zaczynają coś podejrzewać, niepokoje mogą przerodzić się w zamieszki. Jeśli do tego dojdzie, utrzymanie miasta w ruchu może stać się niemożliwe.

 

zawsze nie ma nigdy“Zawsze nie ma nigdy” – Jerzy Pilch, Ewelina Pietrowiak

Pierwszy wywiad rzeka z Jerzym Pilchem. Opowieść o życiu, przeszłości i namiętnościach słynnego pisarza. Książka, w której banał przeplata się z rzeczami ważnymi, a kwestie filozoficzne – z codziennością. Książkę uzupełnia zbiór nigdy wcześniej niepublikowanych fotografii.

 

życie i śmierć“Życie i śmierć” – Stephenie Meyer

Z okazji 10. rocznicy wydania “Zmierzchu” Stephenie Meyer stworzyła nową wersję swojej najsłynniejszej powieści, po raz drugi opowiadając tę samą historię. Zamiast Belli i Edwarda jest Beaufort i Edythe. Lektura raczej dla pasjonatów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...